8676-0810279439
27.10.2020

Siemens Mobility plánuje akvizici poskytovatele služeb řízení městského provozu SCATS®

Siemens Mobility plánuje akvizici Aldridge Traffic Controllers (ATC) se sídlem v australském Sydney ATC je poskytovatelem služeb řízení městského provozu s vlastní výrobou a konstrukcí řadiče a zároveň je licencovaným distributorem softwaru SCATS® ATC je významným hráčem na asijsko-pacifickém trhu v oblasti řízení městského provozu, kde je SCATS® hlavním technologickým standardem Plánovaná akvizice posílí klíčové portfolio Siemens Mobility v oblasti ITS a umožní jí přístup k novým zákazníkům Siemens Mobility se nadále bude zasazovat o naplnění strategie ITS, která má za cíl zlepšit dopravní situaci ve městech, zvýšit bezpečnost a komfort, zlepšit kvalitu ovzduší ve městech po celém světě Akvizice podléhá souhlasu příslušných orgánů

Společnost Siemens Mobility zahájila proces související s akvizicí společnosti Aldridge Traffic Controllers (ATC), která je významným hráčem na trhu v oblasti řízení městského provozu a pro zákazníky SCATS® po celém světě. ATC je jedna z mála společností, které vlastní licenci na distribuci Sydney Coordinated Adaptive Traffic System (SCATS®); komplexního, inovativního a škálovatelného systému pro řízení městského provozu a typově schváleného řadiče SCATS®.

Díky zamýšlené akvizici získají zákazníci SCATS® přístup k širokému portfoliu produktů a řešení Siemens Mobility v oblasti inteligentních dopravních systémů (ITS), jakož i přístup k nabízeným globálním službám a kompetencím. Akvizice zároveň pomůže společnosti Siemens Mobility posílit hlavní aktivity v oblasti řízení městského provozu a rozšířit aktivity v regionu APAC, jednoho z nejrychleji rostoucích trhů v oblasti řízení provozu. V důsledku této plánované akvizice bude Siemens Mobility schopen globálně poskytovat celou škálu hlavních adaptivních systémů řízení provozu.  

„Věříme, že nám tato strategická akvizice pomůže významně zlepšit služby v oblasti poskytování inovativních, komplexních a adaptivních řešení řízení provozu,“ uvedl Markus Schlitt, CEO Siemens Mobility Inteligentní dopravní systémy. „Toto důležité partnerství nám otevře dveře k celosvětové základně nainstalovaných dopravních řadičů, umožní nám stát se uznávaným hráčem na poli ITS v rychle rostoucím regionu APAC a dále zvyšovat náš podíl na trhu s adaptivními systémy řízení provozu.“

SCATS® stojí za třetinou všech adaptivních systémů řízení provozu na světě, které byly instalovány ve 190 městech ve 28 zemích, ze kterých se 80 % nachází v regionu APAC. Díky tomu je SCATS®, který je vlastněný společností Transport for New South Wales, dominujícím systémem řízení provozu v regionu.

Kromě výroby řadičů dopravní signalizace, v souladu s požadavky SCATS®, pro světový trh poskytuje ATC také celou řadu služeb jako jsou návrh dopravní signalizace, dopravní inženýrství a poradenství a školení v oblasti řízení provozu.

Pokud bude akvizice schválena příslušnými orgány, ATC bude spravována jako právně nezávislá společnost pod záštitou obchodní jednotky Intelligent Traffic Systems v rámci Siemens Mobility.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení