8676-0810279439
27.10.2020

Siemens Mobility plánuje akvizici poskytovatele služeb řízení městského provozu SCATS®

Siemens Mobility plánuje akvizici Aldridge Traffic Controllers (ATC) se sídlem v australském Sydney ATC je poskytovatelem služeb řízení městského provozu s vlastní výrobou a konstrukcí řadiče a zároveň je licencovaným distributorem softwaru SCATS® ATC je významným hráčem na asijsko-pacifickém trhu v oblasti řízení městského provozu, kde je SCATS® hlavním technologickým standardem Plánovaná akvizice posílí klíčové portfolio Siemens Mobility v oblasti ITS a umožní jí přístup k novým zákazníkům Siemens Mobility se nadále bude zasazovat o naplnění strategie ITS, která má za cíl zlepšit dopravní situaci ve městech, zvýšit bezpečnost a komfort, zlepšit kvalitu ovzduší ve městech po celém světě Akvizice podléhá souhlasu příslušných orgánů

Společnost Siemens Mobility zahájila proces související s akvizicí společnosti Aldridge Traffic Controllers (ATC), která je významným hráčem na trhu v oblasti řízení městského provozu a pro zákazníky SCATS® po celém světě. ATC je jedna z mála společností, které vlastní licenci na distribuci Sydney Coordinated Adaptive Traffic System (SCATS®); komplexního, inovativního a škálovatelného systému pro řízení městského provozu a typově schváleného řadiče SCATS®.

Díky zamýšlené akvizici získají zákazníci SCATS® přístup k širokému portfoliu produktů a řešení Siemens Mobility v oblasti inteligentních dopravních systémů (ITS), jakož i přístup k nabízeným globálním službám a kompetencím. Akvizice zároveň pomůže společnosti Siemens Mobility posílit hlavní aktivity v oblasti řízení městského provozu a rozšířit aktivity v regionu APAC, jednoho z nejrychleji rostoucích trhů v oblasti řízení provozu. V důsledku této plánované akvizice bude Siemens Mobility schopen globálně poskytovat celou škálu hlavních adaptivních systémů řízení provozu.  

„Věříme, že nám tato strategická akvizice pomůže významně zlepšit služby v oblasti poskytování inovativních, komplexních a adaptivních řešení řízení provozu,“ uvedl Markus Schlitt, CEO Siemens Mobility Inteligentní dopravní systémy. „Toto důležité partnerství nám otevře dveře k celosvětové základně nainstalovaných dopravních řadičů, umožní nám stát se uznávaným hráčem na poli ITS v rychle rostoucím regionu APAC a dále zvyšovat náš podíl na trhu s adaptivními systémy řízení provozu.“

SCATS® stojí za třetinou všech adaptivních systémů řízení provozu na světě, které byly instalovány ve 190 městech ve 28 zemích, ze kterých se 80 % nachází v regionu APAC. Díky tomu je SCATS®, který je vlastněný společností Transport for New South Wales, dominujícím systémem řízení provozu v regionu.

Kromě výroby řadičů dopravní signalizace, v souladu s požadavky SCATS®, pro světový trh poskytuje ATC také celou řadu služeb jako jsou návrh dopravní signalizace, dopravní inženýrství a poradenství a školení v oblasti řízení provozu.

Pokud bude akvizice schválena příslušnými orgány, ATC bude spravována jako právně nezávislá společnost pod záštitou obchodní jednotky Intelligent Traffic Systems v rámci Siemens Mobility.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení