8898-0805135780
26.5.2021

Siemens Mobility modernizuje největší seřaďovací nádraží v Nizozemsku

Smlouva ve výši 110 milionů EUR zahrnuje implementaci plně automatizovaného systému řízení provozu seřadiště včetně poskytování služeb údržby pro seřaďovací nádraží Kijfhoek Automatizované a digitální systémy budou optimalizovat provoz a zajistí vyšší efektivitu, spolehlivost a bezpečnost Kijfhoek je největší seřaďovací nádraží v Nizozemsku a je důležitou spojnicí mezi rotterdamskými přístavy a významnými průmyslovými regiony ve vnitrozemské Evropě

Společnost Siemens Mobility získala v Nizozemsku zakázku na projekt ve výši 110 milionů EUR. Na základě smlouvy se společností ProRail B.V. zmodernizuje a optimalizuje seřaďovací nádraží Kijfhoek, největší seřaďovací nádraží v zemi a důležité spojení mezi rotterdamskými přístavy a významnými průmyslovými regiony ve vnitrozemské Evropě. Kromě implementace nejmodernějšího plně automatizovaného systému pro řízení provozu zahrnuje smlouva také poskytování služeb údržby po dobu celkem 15 let. Seřaďovací nádraží Kijfhoek, jihovýchodně od Rotterdamu, se rozkládá na ploše 50 hektarů a disponuje 14 vjezdovými kolejemi, 41 směrovými kolejemi a 12 odstavnými kolejemi.

"Zvýšená automatizace nákladních železničních nádraží, systémů a procesů má značný dopad na ekonomickou efektivitu nákladní dopravy, protože inteligentní systémy umožňují rychlejší a spolehlivější doručování zboží, a to mnohem udržitelnějším způsobem," uvedl Andre Rodenbeck, generální ředitel Rail Infrastructure ve společnosti Siemens Mobility. „Náš sofistikovaný systém Trackguard Cargo MSR32 jako přední světové řešení v oblasti automatizace a služeb údržby v oblasti nákladní dopravy, společně s vysoce digitalizovanými zákaznickými službami umožní společnosti Kijfhoek bezpečně zvýšit efektivitu a spolehlivost jejího provozu.“

Automatizační řešení Trackguard Cargo MSR32 od společnosti Siemens Mobility umožní provozovat seřaďovací a spádovištní operace s vysokou mírou efektivity, spolehlivosti a bezpečnosti. Kromě toho vysoce digitalizované služby údržby zlepší obecný provoz a sníží celkové náklady životního cyklu. Projekt má být dokončen v roce 2024 a Kijfhoek bude během těchto prací nadále provozován s alespoň 50% kapacity.

Trackguard Cargo MSR32 je osvědčený systém, který byl speciálně navržen pro efektivní řízení a organizaci pohybu vozů na seřaďovacích nádražích. Umožňuje zefektivnění provozních procesů na všech úrovních, od příjezdu vlaku až po jeho vypravení, jakož i maximální automatizaci všech pracovních cyklů a procesů řazení. Patří sem kontrola vlakové cesty a rychlosti, kolejové brzdy a pohonné systémy, jakož i dálkové rádiové řízení posunové lokomotivy s přesným řízením rychlosti.

Díky 15letému zákaznickému servisu je projekt dalším milníkem v dlouhodobém obchodním vztahu mezi společnostmi Siemens Mobility a ProRail B.V. V minulosti společnost Siemens Mobility dodávala společnosti ProRail zabezpečovací systémy třídy B, systémy pro elektrifikaci tratí, systém pro počítání cestujících a staniční informační systém. Společnost Siemens Mobility je také jedním z finalistů probíhajícího výběrového řízení na implementaci ETCS na národní úrovni v celém Nizozemsku.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení