8583-1205549744
25.5.2020

Siemens Mobility dodá 10 lokomotiv Smartron do Bulharska

BDŽ objednává 10 lokomotiv Smartron Dodání je plánováno mezi únorem a květnem 2021 Standardizovaný produkt Smartron: jednotné provedení, standartní smlouva a jednotná cena

Bulharské státní dráhy (BDŽ) objednaly u společnosti Siemens Mobility deset vysoce výkonných střídavých elektrických lokomotiv typu Smartron. Smartron je standardizovaný typ lokomotivy, který kombinuje výhody standardního produktu s ověřenými technologiemi lokomotiv Siemens Vectron. Ty naopak vynikají širokou variabilitou potřebnou pro specifické provozní podmínky dané historickými odlišnostmi železniční infrastruktury v různých zemích.  

„Zařazením Smartronu do našeho portfolia nabízíme našim zákazníkům výkonný a spolehlivý produkt, který byl standardizován z důvodu zajištění jednoduchého nákupního procesu a rychlého dodání. BDŽ tímto krokem investuje do lokomotivní flotily, která umožňuje nákladově efektivní provoz s vysokou provozní spolehlivostí,“ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka společnosti Siemens Mobility.

Lokomotivy pro BDŽ budou nasazeny v osobní dopravě. Dodávka je naplánována na únor až květen 2021. Po společnostech PIMK a Bulmarket je BDŽ třetím zákazníkem v Bulharsku, který lokomotivy Smartron objednal.

Standardizovaný produkt Smartron byl cíleně vyvinut především pro nákladní dopravu v Německu, následně byl jeho prodej rozšířen do Bulharska a Rumunska, tedy do zemí využívajících na svých železnicích jednotný napájecí systém 25 kV. Tato lokomotiva vychází z osvědčené koncepce lokomotiv Siemens Vectron, které prokázaly svou spolehlivost více než 300 miliony najetých kilometrů. Standartní rozchod je 1 435 mm, hmotnost se pohybuje kolem 83 tun. Smartron pro Bulharsko je na rozdíl od lokomotiv Smartron pro Německo, řešených pro napájecí napětí 15 kV, uzpůsoben pro napájecí napětí 25 kV. Lokomotiva je standardně dodávána v jednotném nátěru „capri blue“. V Bulharsku jsou vozidla přizpůsobena designu BDŽ aplikací fólií.

Od uvedení produktu na trh na jaře 2018 objednalo lokomotivy Smartron již celkem 13 zákazníků

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení