8941-1206586670
29.6.2021

Siemens Mobility a Paribus podepsaly rámcovou smlouvu na 30 lokomotiv Vectron Dual Mode

Objednáno prvních 7 lokomotiv Smlouva na údržbu až na 20 let Dodání prvních objednaných lokomotiv do konce roku 2021

Siemens Mobility a Paribus Rail Investment Management GmbH (Paribus), součást skupiny Paribus Group, podepsaly rámcovou kupní smlouvu a smlouvu na údržbu až 30 lokomotiv Vectron Dual Mode. Investice byla sjednána a strukturována společností Paribus pro RIVE Private Investment (RIVE), soukromou investiční společnost se sídlem v Paříži. Spolu s podpisem rámcové smlouvy bylo objednáno prvních sedm lokomotiv, na které společnost Northrail GmbH, rovněž patřící do skupiny Paribus, již uzavřela smlouvy o pronájmu s německými železničními dopravci. Těchto sedm lokomotiv, jejichž využití je plánováno v oblasti nákladní dopravy v Německu, má být postupně dodáváno od září 2021. Siemens Mobility bude zajišťovat full servis lokomotiv po dobu až 20 let.

„Vectron Dual Mode je inovativní investicí do budoucnosti železniční nákladní dopravy. Jako udržitelná alternativa ke konvenčním dieselovým lokomotivám může Vectron Dual Mode flexibilně přecházet z dieselového na elektrický pohon na elektrifikovaných úsecích,“ uvedl Gerhard Greiter, generální ředitel regionu severovýchodní Evropy společnosti Siemens Mobility. „Díky smlouvě o dlouhodobé údržbě budeme dále rozšiřovat naše servisní kompetence v Německu. Paribus bude profitovat z nákladů na životní cyklus, které jsou optimalizovány a mohou být plánovány, a z maximální disponibility lokomotiv.“

„Pořízením nových lokomotiv Siemens Vectron Dual Mode jsme učinili důležité rozhodnutí k zajištění udržitelné budoucnosti železniční nákladní dopravy, pokud jde o energetickou účinnost a snížení znečišťujících látek,“ vysvětlil Dr. Volker Simmering, Managing Partner společnosti Paribus Rail Investment Management GmbH a Northrail GmbH. „Rozšířením flotily lokomotiv o Vectron Dual Mode zajistí společnosti Northrail GmbH svým zákazníkům nejvyšší možnou provozní flexibilitu na všech úsecích trasy a současně úspory v oblasti zdrojů.“

Vectron Dual Mode vychází z osvědčené platformy a komponent Vectron. Lokomotiva má rozchod 1435 mm a hmotnost 90 tun. Je navržena pro provoz na střídavém napětí 15 kV a vybavena vlakovým zabezpečovacím systémem PZB. V obou provozních režimech disponuje trakčním výkonem 2 000 kW. Objem palivové nádrže je 2 600 litrů nafty. Maximální provozní rychlost lokomotivy je 160 km/h.

Společnost Paribus v roce 2019 podepsala rámcovou smlouvu se společností Siemens Mobility na dodávku 25 lokomotiv Smartron. K dnešnímu dni bylo na základě této smlouvy objednáno 16 lokomotiv.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení