Main-Flag_original.jpg
29.6.2022

Siemens kupuje společnost Brightly Software a chce dále růst v oblasti digitálního provozu budov

  • Siemens Smart Infrastructure (SI) kupuje společnost Brightly, která je lídrem v oblasti cloudového softwaru pro správu a údržbu aktiv
  • Brigthly obohatí nabídku firmy Siemens v oblasti digitálních služeb pro budovy o účinná řešení pro správu majetku a hospodaření s energiemi
  • Siemens se díky této akvizici stane lídrem na rychle rostoucím trhu se softwarem pro budovy a vybudovanou infrastrukturu
  • Kupní cena činí 1,575 miliardy USD plus možnost dalších plateb v závislosti na budoucích výsledcích

Siemens Smart Infrastructure (SI), přední specialista na digitalizaci budov, podepsal smlouvu o akvizici americké společnosti Brightly Software. Ta poskytuje software jako službu (SaaS) při správě a údržbě majetku. Díky této akvizici Siemens zaujme vedoucí pozici na trhu se softwarem pro budovy a vybudovanou infrastrukturu. Kupní cena činí 1,575 miliardy US dolarů s možností dalších plateb podle dosažených výsledků. Brightly doplní digitální a softwarové know-how společnosti Siemens v oblasti budov o prověřené cloudové schopnosti v klíčových odvětvích – vzdělávání, veřejná infrastruktura, zdravotnictví a výroba. Zároveň urychlí rozvoj modelu SaaS ve firmě Siemens a zajistí špičkový výkon a udržitelnost vybudované infrastruktury. Společnost Brightly by měla získat další výhody díky globální působnosti společnosti Siemens, která naopak využije aktivity poskytovatele softwaru na americkém trhu. Siemens tak dosáhne významných synergií a očekává čistou současnou hodnotu v řádu střední úrovně trojciferných čísel. Transakce ještě podléhá schválení regulačními orgány a měla by být uzavřena v kalendářním roce 2022. Akvizice bude mít ve druhém roce po uzavření transakce akreční vliv na zisk na akcii před zdaněním.

 

„Jedná se o další důležitý milník v naší strategii zaměřené na technologické společnosti. Díky spojení reálného a digitálního světa poskytujeme zákazníkům technologie potřebné pro jejich digitální transformaci s cílem vytvářet co nejudržitelnější budovy zaměřené na člověka. Dnešní akvizice posiluje naše růstové cíle, zejména v oblasti digitálních tržeb a poskytování softwaru jako služby. Jsme rádi, že můžeme Brightly srdečně přivítat v rodině Siemens,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel koncernu Siemens AG, Roland Busch.

 

Vlastníci a provozovatelé infrastruktury stále častěji poptávají software, který by podporoval její efektivnější a udržitelnější provoz. Zavedený byznys a zákazníci společnosti Brightly v oblasti SaaS v kombinaci se stávající základnou budov a digitálním portfoliem společnosti Siemens usnadní integraci dat prostřednictvím konvergence IT a OT, což podpoří inovace, jedinečné uživatelské zkušenosti a optimalizovaný výkon budov a infrastruktury.

 

„Díky Brightly se můžeme posunout na další úroveň výkonu pro budovy. Bezproblémová výměna dat mezi našimi nabídkami umožní zákazníkům dosahovat vyšší efektivity, snížit odstávky a náklady na údržbu, zkrátit životní cykly, lépe se rozhodovat podle dat a zvýšit spokojenost nájemníků,“ uvedl Matthias Rebellius, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel divize Smart Infrastructure. „Akvizice urychlí náš cíl stát se přední softwarovou společností i v oblasti infrastruktury a podpoří naši vizi vytvářet plně autonomní budovy, které se neustále učí z potřeb svých nájemníků a přizpůsobují se jim.“

 

Podle nejnovějších odhadů by do roku 2050 mělo v městských oblastech žít až sedm miliard lidí. Tento trend spolu s naléhavostí řešení klimatických změn zdůrazňuje potřebu budování inteligentních a udržitelných komunit a infrastruktury. Cílem společnosti Siemens je utvářet chytré komunity díky nasazení digitalizace a inteligentních systémů. Její řešení, služby a software propojují reálný a digitální svět, informační a provozní technologie, a vnášejí tak inteligenci do provozu vybudované infrastruktury.

 

Pro rok 2022 Brightly očekává tržby ve výši přibližně 180 milionů US dolarů. Očekávané roční opakované příjmy (ARR) pro rok 2022 pak činí 160 milionů US dolarů. Společnost Brigthly působí na trhu, který roste tempem 13 %. Sídlí v Cary v Severní Karolíně a má zhruba 800 zaměstnanců, kteří se starají přibližně o 12 000 zákazníků, především v USA, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Firma je od roku 2019 ve vlastnictví soukromé kapitálové společnosti Clearlake Capital.

 

„Vzhledem k tomu, že digitální transformace, udržitelnost a náročné regulační prostředí patří mezi důležitá aktuální témata, vyvolává potřeba propojených aktiv a dat o majetku v reálném čase větší poptávku po inteligentních řešeních pro správu aktiv po celém světě,“ uvedl Kevin Kemmerer, výkonný ředitel společnosti Brightly. „Spojení našich znalostí a softwaru se společností Siemens pro nás představuje skvělou příležitost, jak dále urychlit digitalizaci a optimalizaci budov a infrastruktury. Chceme zákazníkům pomáhat vyhodnocovat a spravovat jejich společný majetek, vytvářet krátkodobé a dlouhodobé investiční plány a řídit cíle v oblasti energetiky a ESG. Společně máme zkušenosti, které nám umožňují pomáhat klientům po celém světě transformovat výkonnost jejich aktiv a vytvářet udržitelné a prosperující komunity.“

Loga ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení