Tires-Visual-Laptop.jpeg
30.5.2023

Siemens dodá automatizační technologie do závodů výrobce pneumatik Continental

  • Společnosti Siemens a Continental Tires podepsaly dohodu o strategickém partnerství v oblasti dodávek
  • Vytvořené standardy pro strojní zařízení by měly maximálně zlepšit jejich součinnost a flexibilitu
  • Siemens dodá technologie pro automatizaci a pohony, software a průmyslovou komunikaci a zajistí proškolení pracovníků

Divize pneumatik firmy Continental a společnost Siemens podepsaly dohodu o strategickém partnerství v oblasti dodávek. Siemens oznámil, že se stane preferovaným dodavatelem automatizačních a pohonných technologií pro závody na výrobu pneumatik Continental po celém světě. Cílem spolupráce je další optimalizace globální produkce pneumatik Continental s využitím inovativních řídicích a automatizačních technologií. Součástí dohody je budoucí vytvoření standardů, které by měly ještě více zefektivnit provoz výrobních strojů během jejich životního cyklu.

 

Výrobci pneumatik mohou digitalizovat výrobu pomocí automatizačního a softwarového portfolia společnosti Siemens. Získávají tak možnost přehodnotit své hodnotové řetězce a snížit celkové provozní náklady.

„Pneumatiky propojují automobily s povrchem silnice,“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Bez moderních a inovativních pneumatik nebudeme schopni dosáhnout cílů v oblasti bezpečnosti, efektivity a udržitelnosti. Proto jsme navázali úzké partnerství se společností Continental Tires, které nyní dále rozšiřujeme.“

V zájmu standardizace nakoupí firma Continental pro nové stroje a vývoj automatizační systémy a velkou část technologií pohonů Siemens. Závody na výrobu pneumatik Continental budou vybaveny řídicími systémy Simatic, I/O systémy, operátorským systémem WinCC Unified a průmyslovými PC. Siemens rovněž vyškolí příslušné zaměstnance v závodech Continental v práci v prostředí TIA Portal. Ještě větší míra standardizace se bude týkat například softwaru. Podporu v této oblasti zajistí softwarová knihovna Siemens Tire Library, která bude standardizovat řízení senzorů a akčních členů, což společnosti Continental a dodavatelům strojů zjednoduší strojní inženýrství i údržbu strojů a zařízení. Standardizace také umožní jednotný provoz strojů bez ohledu na jejich dodavatele.

Využití těchto digitálních technologií navíc podporuje udržitelnou výrobu, která má pro výrobce pneumatik klíčový význam. V tomto ohledu Siemens nabízí obzvlášť dlouhou životnost do budoucna používaných hardwarových produktů a umožňuje snadnou integraci softwarových a hardwarových inovací v průběhu celého životního cyklu strojů. Zároveň zajistí technickou podporu a dlouhodobou dostupnost náhradních dílů.

Společnosti Siemens a Continental Tires spolu již dříve v oblasti digitalizace spolupracovaly. Jedním z příkladů je digitální model výroby forem za pomocí řešení Technomatix.

Firma Continental Tires rovněž využívá edge technologie Siemens a cloudový hosting pro aplikace Mendix.

Vizuál ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení