Jensen-Huang-Roland-Busch.jpg
29.6.2022

Siemens a NVIDIA vytvoří průmyslové metaverzum

  • Partnerství firem si klade za cíl transformovat výrobní průmysl díky imerzivní zkušenosti, od oblasti návrhu až po provoz
  • Propojení platforem NVIDIA Omniverse a Siemens Xcelerator umožní vytvořit digitální dvojče a spojit softwarem definované systémy využívající umělou inteligenci od edge až po cloud

Společnosti Siemens, přední poskytovatel řešení a softwaru pro průmyslovou automatizaci, infrastrukturu, technologie budov a dopravu, a NVIDIA, specialista na akcelerovanou grafiku a umělou inteligenci (AI), dnes oznámily další rozšíření spolupráce zaměřené na vytvoření průmyslového metaverza a širší využití technologie digitálního dvojčete s pomocí umělé inteligence, které posune průmyslovou automatizaci na zcela novou úroveň.

 

V první fázi spolupráce hodlají propojit otevřenou digitální platformu pro podniky Siemens Xcelerator a platformu NVIDIA Omniverse™ pro 3D návrh a spolupráci. Vytvoří tak průmyslové metaverzum s digitálními modely Siemens na bázi fyzikálních principů a umělé inteligence NVIDIA, díky čemuž se budou firmy moci rozhodovat mnohem rychleji a kvalifikovaněji.

 

Obohacení otevřeného partnerského ekosystému Siemens Xcelerator o platformu Omniverse urychlí využití digitálního dvojčete pro zajištění vyšší produktivity a lepších procesů ve výrobě a v rámci životního cyklu výrobků. Podniky všech velikostí budou moci využívat digitální dvojče a data o výkonu v reálném čase, vytvářet inovativní IoT řešení, aplikovat informace z analýz v oblasti edge nebo v cloudu či řešit technické a provozní výzvy pomocí vizuálně a fyzikálně velmi přesných simulací.

 

„Fotorealistická digitální dvojčata na bázi fyzikálních principů, která jsou součástí průmyslového metaverza, nabízejí obrovský potenciál při transformaci našich ekonomik a odvětví. Jsou pro nás prostředníkem do virtuálního světa, v němž mohou lidé komunikovat a spolupracovat na řešení problémů z reálného světa. Díky tomuto partnerství se průmyslové metaverzum může stát realitou pro podniky všech velikostí,“ uvedl Roland Busch, předseda představenstva a generální ředitel koncernu Siemens AG. „Naše technologie digitálního dvojčete již více než deset let pomáhá zákazníkům ze všech odvětví zvyšovat produktivitu. Dnes nabízíme jedno z nejkomplexnějších digitálních dvojčat na trhu. Spojení Siemens Xcelerator a Omniverse umožní vznik imerzivního metaverza, které propojí hardware a software, od edge až po cloud, s bohatstvím dat ze softwaru a řešením Siemens.“

 

„Siemens a NVIDIA sdílejí vizi, že hybnou silou digitální transformace bude průmyslové metaverzum. Jde o první krok v naší společné snaze proměnit tuto vizi pro naše zákazníky a všechny součásti globálního výrobního průmyslu v realitu,“ uvedl Jensen Huang, zakladatel a CEO, NVIDIA. „Díky propojení s platformou Siemens Xcelerator se NVIDIA Omniverse a ekosystém řešení na bázi umělé inteligence otevře novému světu průmyslové automatizace, který využívá mechanická, elektrická, softwarová, IoT a edge řešení Siemens.“

 

Toto partnerství spojuje komplementární technologie a ekosystémy pro realizaci průmyslového metaverza. Siemens má jedinečnou pozici na průsečíku reálného a digitálního světa a informačních a provozních technologií. Platforma Siemens Xcelerator propojuje oblast mechanických a elektrických řešení a softwaru napříč všemi výrobními procesy a umožňuje tak konvergenci informačních a provozních technologií.

 

Platforma NVIDIA Omniverse využívá umělou inteligenci a provádí fyzikální simulace ve virtuálním světě v různých průmyslových odvětvích a vůbec poprvé nabízí velmivěrná digitální dvojčata zobrazená v reálném čase. NVIDIA AI používá přes 25.000 firem po celém světě. Je součástí platformy Omniverse pro cloud a edge autonomní systémy. NVIDIA Omniverse a AI jsou ideálním výpočetním nástrojem k zobrazení komplexního digitálního dvojčete ze Siemens Xcelerator.

 

Foto ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení