siemens-lockheed-martin-aeronautics-xcelerator-03_16448467259785.jpg
14.2.2022

Portfolio Siemens Xcelerator podpoří digitální transformaci v Lockheed Martin Aeronautics

  • Smlouva na několik let umožní využít portfolio Siemens Xcelerator pro digitální transformaci
  • Xcelerator dovoluje pracovat a spolupracovat v dokonalém propojení, a zkrátit tak dobu cyklů v jednotlivých digitálních řetězcích
  • Budoucí programy umožňují využít Xcelerator jako digitální platformu

Letecká divize koncernu Lockheed Martin si vybrala portfolio Xcelerator společnosti Siemens jako řešení pro digitální transformaci inženýringu. Víceletá smlouva na poskytování softwaru a služeb Xcelerator by měla přispět ke splnění cílů v rámci digitální transformace, tzn. zrychlit životní cykly programů, zajistit úspory a dále podpořit inovace.

 

„Lockheed Martin Aeronautics je lídrem v leteckém průmyslu a rozhodnutí využít portfolio Siemens Xcelerator firmě umožní dále prohloubit iniciativy v oblasti digitalizace a rozšířit další výrobní programy,“ uvedl Tony Hemmelgarn, předseda představenstva a generální ředitel Siemens Digital Industries Software. „Jsme rádi, že díky zkušenostem s programem F-35 a úzké spolupráci můžeme přispět ke zrychlení výroby a splnění smluvních požadavků amerického Ministerstva obrany nejen u stávajících programů, ale i u nových iniciativ.“

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení