IE-Device-Family-Oct23-Background.png
13.11.2023

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

  • Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware a software
  • Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba
  • Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování edge aplikací díky pluginu Mendix on Edge
  • Novinky představeny v rámci letošního veletrhu SPS v Norimberku jako součást platformy Siemens Xcelerator

Průmyslové podniky stále více ve výrobě využívají edge computing. Mohou tak získat a zpracovávat data v místě jejich vzniku, tj. přímo na úrovni výrobního provozu. Technologický koncern Siemens na letošním veletrhu SPS v Norimberku představil novinky v oblasti produktů a služeb určené pro Industrial Edge na všech úrovních. Díky nim mohou uživatelé ještě lépe propojit své informační (IT) a provozní (OT) technologie. Industrial Edge je rovněž součástí otevřené a flexibilní obchodní platformy Siemens Xcelerator.

 

Industrial Edge Management nově jako cloudová služba

Softwarový portál Industrial Edge Management (IEM) je určen pro správu hardwarových a softwarových IoT řešení v továrně. Umožňuje centrální správu a řízení všech zařízení, aplikací a uživatelů integrovaných v rámci Siemens Industrial Edge.

 

Siemens tento softwarový systém nově nabízí jako cloudovou službu (Software-as-a-Service, SaaS): IEM Cloud je k dispozici jako kompletní služba, která zahrnuje nejen infrastrukturu, ale i nastavení systému. Požadavky na operační systém a náklady na konfiguraci jsou minimální. Zařízení pracující v Industrial Edge mohou být začleněna přímo do tohoto řešení. Službu IEM Cloud lze využít

k řízení automatizačního softwaru a hardwaru nejen od společnosti Siemens, ale i od jiných poskytovatelů. „IEM Cloud našim zákazníkům maximálně zjednodušuje využívání Industrial Edge computingu – mohou IEM Cloud využívat sami i bez potřebných IT zdrojů pro edge computing,“ uvedl Tomáš Froněk, vedoucí oddělení průmyslové automatizace a řízení partnerské sítě Siemens Česká republika.

 

Nová zařízení pro ekosystém Industrial Edge

Kromě softwaru je ekosystém Siemens Industrial Edge nově rozšířen o další hardwarová řešení: průmyslové PC Simatic (s procesorem x86) a IoT zařízení pro Industrial Edge z řady Scalance a Simatic s procesory ARM. Prvním výrobcem, který v ekosystému Siemens nabízí edge zařízení založené na této architektuře procesorů (u-control M4000), je společnost Weidmüller. Zařízení s ARM procesorem jsou určena především pro případy, které nejsou tak náročné na datový tok: například při vzdáleném přístupu a v oblasti konektivity (brány). Uživatelům je nyní k dispozici nový software Siemens Industrial Edge Own Device, který promění jejich stávající průmyslové počítače s procesorem x86 od jiných výrobců v plně funkční Industrial Edge přístroje a umožní jejich centrální řízení a integraci aktuálně používaného hardwaru do prostředí internetu věcí (IoT). „Naše rozšířená řada zařízení dále otevírá celý ekosystém Industrial Edge mnohem více uživatelům,“ dodal Tomáš Froněk.

 

Novinka: Low-code programování pro Industrial Edge

V rámci low-code vývojářského prostředí Mendix mohou uživatelé vyvíjet aplikace pro úroveň výrobního provozu bez nutnosti znalostí kódování. Specialisté na automatizaci mají k dispozici nový Industrial Edge plugin pro vývoj specifických aplikací v prostředí Mendix Studio Pro a mohou je instalovat bez jakýchkoli problémů na vhodných zařízeních v provozu. Tomáš Froněk vysvětluje: „Vývoj aplikací pro edge computing v oblasti průmyslu nebyl díky Mendix on Edge nikdy jednodušší. Tvorba prototypů je až desetkrát rychlejší a vyžaduje až o 70 procent méně programovacích zdrojů než u běžných metod. Mendix on Edge posouvá integraci informačních a provozních technologií v průmyslu na zcela novou úroveň.“

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení