8661-0909101919
24.9.2020

Lokomotivy Siemens Vectron získaly schválení pro provoz v Dánsku

Tři lokomotivy pro Dánské státní železnice (DSB) dodány s časovým předstihem Lokomotiva Vectron je schválena pro provoz už ve 20 zemích

Lokomotivy Vectron verze AC získaly dne 25. září 2020 oficiální schválení do provozu od dánského úřadu pro dopravu „Trafik-, Bygge og Boligstyrelsen“. Schválení je významným milníkem pro uvedení do provozu všech 42 lokomotiv Vectron, které si objednaly Dánské státní železnice (DSB) od společnosti Siemens Mobility během posledních dvou let. První tři lokomotivy budou dodány zákazníkovi již v září 2020.

"S Vectrony získávají Dánské státní železnice flotilu moderních lokomotiv, která se vyznačuje kvalitou a vysokou spolehlivostí. Schválení a uvedení do provozu Vectronu v Dánsku je důležitým příspěvkem k zajištění udržitelné evropské železniční dopravy. Obzvláště nás těší, že můžeme lokomotivy předat našim zákazníkům dříve, než bylo původně plánováno,“ říká Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

„Pro DSB začíná budoucnost dodávkou těchto prvních tří lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility. Elektrické lokomotivy budou mít pozitivní vliv na naši ekologickou stopu, a to ve vztahu ke spotřebě energie a lokálním emisím, a budou dále podporovat cíle DSB poskytovat udržitelný, spolehlivý a flexibilní provoz vlaků, který bude přínosem pro naše cestující,“ říká Flemming Jensen, generální ředitel DSB.

 Nové lokomotivy pro DSB budou provozovány v Dánsku a Německu a budou použity především v regionální dopravě spolu s dvoupodlažními osobními vozy DSB. Všechny lokomotivy disponují maximálním výkonem 6 400 kW a dosahují nejvyšší provozní rychlosti 200 km/h. Vectron AC je navržen pro provoz na napěťových systémech 25 kV / 50 Hz i 15 kV / 16,7 Hz a je vybaven jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a národními vlakovými zabezpečovači PZB / LZB a DK-STM.

Lokomotivy Vectron zařadilo do svých flotil už 50 zákazníků, kteří celkem objednali přes 1000 těchto vozidel. Vectron lze nyní, včetně nového schválení v Dánsku, provozovat ve 20 evropských zemích. Lokomotivy jsou certifikovány pro provoz v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení