8749-1702167087
2.2.2021

Firemní dobíjecí stanice Siemens zdarma dodala zelenou energii pro dobití 2 600 elektromobilů

Dobíjecí stanice dodala zákazníkům zdarma 94 263 kWh zelené energie Siemens na podporu elektromobily dodal zelenou elektřinu za 420 tisíc Kč Tři roky od uvedení do provozu dobíjecí stanice CPC50 na pražských Stodůlkách

Společnost Siemens je jedním z průkopníků v oblasti elektrické mobility. Již od roku 2018 mají zákazníci možnost si zcela zdarma dobít svůj elektrický vůz u dobíjecí stanice typu CPC 50 umístěné přímo u sídla společnosti v Siemensově ulici v pražských Stodůlkách.

 

Dobíjecí stanice byla zprovozněna na konci března 2018. Za téměř 3 roky provozu dodala zdarma svým zákazníkům celkem 94 263 kWh. Při průměrné ceně elektřiny 4,46 Kč/kWh v letech 2018-2020 tak Siemens dodal na podporu elektromobility elektřinu za 420 tis. Kč. Všechna energie, kterou společnost český Siemens ve vlastních lokalitách využívá, má certifikaci zelené energie a pochází z obnovitelných zdrojů.

 

Rostoucí trend elektromobility dokazuje i samotná spotřeba energie z dobíjecí stanice v Siemensově ulici. „Již v roce 2018 jsme evidovali odběr téměř 17 000 kWh. Další rok se spotřeba odebrané elektřiny vyšplhala na více než dvojnásobek. I přes koronavirovou pandemii, a s tím spojenou nižší mobilitou, dodala naše dobíjecí stanice v loňském roce zákazníkům více než 43 000 kWh,“ uvedl Martin Šilar, koordinátor aktivit pro elektromobilitu v Siemens, s.r.o.

 

Průměrná energie baterie elektromobilu je 36 kWh. Za dobu svého provozu by tak stanice na Siemensově plně dobila více než 2 600 elektrických aut. Čistě elektrický vůz ID.3 z dílny Volkswagen při uváděné tabulkové spotřebě 16,1 kWh/100 km by s takovým množstvím elektřiny urazil téměř 590 000 km, což odpovídá téměř 15 cestám kolem zeměkoule. Spotřeba elektřiny je ale spojena nejen s provozem elektromobilů. Typická česká tříčlenná domácnost spotřebuje ročně kolem 2 220 kWh. 

 

Dobíjecí stanici využívají také firemní elektromobily Siemens. Aktuálně počet elektromobilů v regionální společnosti Siemens a její výrobních závodech čítá 33 plně elektrických nebo hybridních vozů.

 

Komplexní portfolio Siemens pro dobíjecí infrastrukturu nabízí široké spektrum možností – od dobíječek AC přes vysoce výkonné až po ultra výkonné dobíjecí stanice. Naše výkonná řešení usnadňují a zrychlují dobíjení přesně podle potřeb zákazníků. Více informací o řešeních Siemens pro elektromobilitu najdete na siemens.cz/elektromobilita.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení