Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW je nainstalována před centrem e-mobility Hyundai Electrified v pražských Stodůlkách.jpg
11.4.2022

Centrum e-mobility Hyundai Motor Czech využívá nejmodernější dobíjecí technologii Siemens

Ultra výkonná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW je nainstalována před centrem e-mobility Hyundai Electrified v pražských Stodůlkách. Nově zrekonstruovaný showroom se zaměřuje na představení ekologických modelů a řešení pro udržitelnou mobilitu jihokorejské automobilky.

Nově zprovozněná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D má výkon 300 kW a je určena pro zákazníky a partnery Hyundai Motor Czech. Sicharge D disponuje technologií dynamického rozložení výkonu: při dobíjení se řídí potřebami připojených vozidel. Elektromobil vybavený možností ultra výkonného dobíjení může u každé DC zásuvky využít disponibilní výkon dosahující 300 kW v závislosti na konfiguraci. V případě paralelního dobíjení dvou vozidel najednou dojde k automatickému sdílení dostupného výkonu podle individuálních potřeb dobíjených vozů, což optimalizuje dobu dobíjení. „Se společností Hyundai nás spojuje filozofie prosazování udržitelných řešení v mobilitě. Nová dobíjecí stanice doplní nedalekou 50kW dobíjecí stanici před centrálou Siemens, kde lze dobíjet zdarma. Pražská Siemensova ulice se tak stává centrem podpory elektromobility,“ uvádí Martin Šilar, koordinátor Siemens pro elektromobilitu.

Instalovaná stanice je vybavena dvěma DC dobíjecími konektory typu CCS 2 a jedním AC dobíjecím konektorem Type 2. Jeden dobíjecí výstup CCS 2 je navíc vybaven speciálním aktivně chlazeným kabelem s možností dobíjecího proudu až 500 A (tzv. HPC, High Power Charging technologie). V případě AC dobíjení dosahuje dostupný dobíjecí výkon až 22 kW.

Dodaná konfigurace Sicharge D umožňuje plánované rozšíření o další dva externí dobíjecí výdejníky, což umožní z dobíjecí stanice dobíjet až 5 elektrických vozidel zároveň.

Špičkové moderní technologie, jako je nabíjecí stanice Siemens Sicharge D, jsou nedílnou součástí udržitelné mobility budoucnosti tak, jak ji vidí značka Hyundai. Díky ní budeme moci služby návštěvníkům nově otevřeného centra e-mobility Hyundai Electrified posunout na ještě vyšší úroveň. Zároveň je nutné zdůraznit, že stejně jako celý showroom, i nabíječka využívá elektrickou energii výhradně z obnovitelných zdrojů,“ uvedl generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Sicharge D patří mezi nejvýkonnější stanice na trhu. Disponuje maximální účinností až 96 %, podporuje napětí od 150 V do 1 000 V a proudem až 1 000 A. To umožňuje využít maximální zátěž pro vozidla s napětím 800 V i dobíjení při nižším napětí (350400 V), které je obvyklé zejména u současných elektromobilů. Stanice navíc zaujme designovým provedením a velkým 24palcovým displejem. Dobíjecí stanici je možné dodat i s platebním terminálem pro přímé bezkontaktní platby.

Společnost Hyundai Motor plánuje do roku 2025 představit celkem 12 nových bateriových elektromobilů. Cílem společnosti do roku 2025 je prodávat 560 000 elektromobilů ročně. Koncern Hyundai Motor Group, který zahrnuje také značky Kia a Genesis, bude do roku 2025 nabízet celkem 23 akumulátorových elektromobilů a plánuje prodávat na globálních trzích jeden milion těchto vozů ročně. Společnost hodlá do roku 2035 zcela elektrifikovat svou kompletní produktovou řadu v Evropě a do roku 2040 i globálně. Rovněž do roku 2040 si společnost Hyundai stanovila cíl dosáhnout podílu na globálním trhu elektromobilů ve výši osm až deset procent.

Více informací o Simens řešeních pro dobíjecí infrastrukturu naleznete na www.siemens.cz/elektromobilita.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení