Další zvyšování efektivity a udržitelnosti v oblasti výroby polovodičů
5.12.2023

Společnosti Siemens a Intel oznámily spolupráci v oblasti pokročilé výroby polovodičů

  • Siemens a Intel budou spolupracovat na zvýšení efektivity a udržitelnosti výroby polovodičů na úrovni 1-3 hodnotového řetězce
  • Polovodiče mají zásadní význam pro globální ekonomiku a snižování uhlíkové stopy jednotlivých zemí a přispívají ke vzniku udržitelných řešení
  • Intel a Siemens využijí svá portfolia špičkových řešení v oblasti internetu věcí a automatizační řešení Siemens ke zvýšení efektivity a udržitelnosti výroby polovodičů

Technologický koncern Siemens AG a Intel Corporation, jeden z největších světových výrobců polovodičů, podepsali memorandum o porozumění zaměřené na spolupráci v oblasti podpory digitalizace a udržitelnosti ve výrobě mikroelektronických řešení. V rámci této spolupráce se budou soustředit na další pokrok v rozvoji výroby, výrobních procesů a kybernetické bezpečnosti, stejně jako na posílení odolnosti globálního průmyslového ekosystému.

 

„Polovodiče jsou alfa a omega moderních ekonomik. Jen málo věcí na světě funguje bez čipů. Jsme proto hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Intel na rychlém pokroku výroby polovodičů. Siemens do této spolupráce vnese své špičkové portfolio hardwaru, softwaru a elektrických zařízení podporujících internet věcí,“ uvedl Cedrik Neike, generální ředitel divize Digital Industries a člen představenstva koncernu Siemens AG. „Naše společné úsilí přispěje k dosažení globálních cílů udržitelnosti.“

 

Memorandum o porozumění stanoví klíčové oblasti spolupráce, která obsáhne řadu témat, jako jsou například optimalizace hospodaření s energiemi nebo snižování uhlíkové stopy v celém hodnotovém řetězci. Příkladem spolupráce bude i průzkum využití „digitálních dvojčat“ složitých, finančně náročných výrobních zařízení pro standardizaci řešení, v nichž je důležité každé procento získané efektivity.

 

Spolupráce se zaměří i na snižování spotřeby energie prostřednictvím pokročilého modelování přírodních zdrojů a ekologické stopy v celém hodnotovém řetězci. Aby Intel získal více informací o emisích souvisejících s výrobky, bude společně s firmou Siemens zkoumat řešení pro modelování produktu a dodavatelského řetězce, která jim umožní získat poznatky založené na datech a mohou pomoci urychlit pokrok ve snižování celkové ekologické stopy průmyslu.

 

„Svět potřebuje vyváženější, udržitelnější a odolnější dodavatelský řetězec v oblasti polovodičů, aby uspokojil rostoucí poptávku po čipech,“ uvedl Keyvan Esfarjani, výkonný viceprezident a globální provozní ředitel společnosti Intel. „Jsme rádi, že můžeme využít naše pokročilé výrobní schopnosti při rozšíření spolupráce se společností Siemens a prozkoumat nové oblasti, kde máme možnost díky portfoliu automatizačních řešení Siemens zvyšovat efektivitu a udržitelnost v oblasti infrastruktury, zařízení a výroby polovodičů. Toto memorandum bude přínosem pro regionální i globální průmyslové hodnotové řetězce“

 

Udržitelné postupy v celém životním cyklu polovodičů – od návrhu a výroby přes provoz a efektivitu až po recyklaci – mají zásadní význam pro uspokojení rostoucí poptávky po výkonných a udržitelných čipech. Technologie dokážou urychlit vývoj řešení pro snížení dopadů na klima souvisejících s výpočetní technikou v celém technologickém průmyslu i v ostatních segmentech globální ekonomiky. Klíčem k řešení výzev moderní doby je automatizace a digitalizace, jelikož průmysl směřuje k nulovým emisím skleníkových plynů. Díky spojení svých silných stránek a odborných znalostí a zkušeností jsou společnosti Siemens a Intel připraveny stát v čele nadcházejících pozitivních změn.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení