CBTC-Keyvisual_large.png
27.7.2022

Zprovoznění linky 4 metra v São Paulu s digitální technologií CBTC od společnosti Siemens Mobility

  • První plně automatizovaná linka metra (bezobslužný provoz GoA 4) v Latinské Americe
  • Digitální technologie CBTC od společnosti Siemens Mobility instalovaná na 15km trati, v 11 stanicích a 29 vlacích
  • Automatické signalizační zařízení zajišťuje vysokou spolehlivost, optimalizuje provoz a zvyšuje kvalitu cestování

Společnost ViaQuatro úspěšně zahájila plný provoz celé linky 4 metra v São Paulu s řízením jízdy vlaků technologií CBTC (Communications-Based Train Control) dodanou společností Siemens Mobility. Od otevření prvního úseku v roce 2010 se jedná o první plně automatizovanou linku metra v Jižní Americe, která může být provozována se systémem GoA 4, což je nejvyšší stupeň automatizace jízdy vlaků, který umožňuje automatické řízení a ovládání vlaků (bezobslužný provoz). Digitalizovaný a optimalizovaný systém umožňuje efektivnější a centralizovanější řízení provozu a zároveň zvyšuje bezpečnost, dostupnost a kapacitu celé sítě.

 

Linka 4, známá také jako „žlutá linka“, bude schopna přepravit až milion cestujících denně. Začíná na hlavním nádraží „Estação da Luz“ a nedávno byla prodloužena až do „Vila Sônia“, má délku 15 km s 11 stanicemi a je na ní nasazeno 29 vlaků. Linku provozuje společnost ViaQuatro, součást společnosti CCR Mobilidade, která je odpovědná za všechny projekty městské dopravy skupiny CCR v Brazílii.

 

„Plný provoz linky 4 je historickým milníkem v našem úsilí o rozšíření a modernizaci systému metra v São Paulu a o nabídku moderních spolehlivých služeb pro cestující společnosti ViaQuatro. Jsme rádi, že Siemens Mobility k tomu bude i nadále významně přispívat,“ řekl Francisco Pierrini, generální ředitel společností ViaQuatro a ViaMobilidade.

 

„Jsme hrdí na to, že jsme se stali partnery společnosti ViaQuatro při realizaci tohoto významného projektu. Linka 4 v São Paulu je nejinovativnější linkou metra v Latinské Americe a naše nejmodernější digitální technologie může až jednomu milionu cestujících denně poskytnout lepší komfort pro cestující, který se vyznačuje zvýšenou bezpečností, spolehlivostí a dostupností,“ řekl Andreas Facco Bonetti, generální ředitel Siemens Mobility pro Brazílii a region Latinské Ameriky.

 

Od roku 2007 spolupracuje společnost Siemens Mobility se společností ViaQuatro na instalaci digitálních signalizačních zařízení, včetně systémů CBTC-UTO (GoA4 bez strojvedoucího) Trainguard MT, palubní telekomunikace, systému vlak-kolej, aplikace zabezpečovacích systémů SICAS, VICOS a SCADA. Digitalizovaný systém umožní společnosti ViaQuatro bezpečně zvýšit počet vozidel na lince 4 a díky větší četnosti jízd vlaků jí poskytne potřebnou kapacitu pro odbavení většího počtu cestujících. Kromě toho průběžné informace o stavu dopravního systému zlepšují efektivitu provozu, což povede k menšímu počtu zpoždění a aktuálnějším informacím pro cestující.

 

Společnost Siemens Mobility je dodavatelem technologií pro CCR Mobilidade již řadu let. Mezi nedávnými projekty jsou zabezpečení a elektrifikace metropolitních linek 8 a 9 v São Paulu či technologie pro dvě povrchové linky metra (stupeň automatizace GoA2) v Salvadoru ve státě Bahia. Řešení CBTC Trainguard MT od společnosti Siemens Mobility je nejrozšířenějším řešením CBTC na světě a je používáno mnoha provozovateli metra včetně Paříže, Pekingu, New Yorku, Londýna, Hongkongu a Buenos Aires.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení