9032-1009365993
29.9.2021

Železniční síť Regensburg/Donautal objednala nové elektrické trakční jednotky Mireo od společnosti Siemens Mobility

Siemens Mobility vyrobí a dodá pro železniční síť Regensburg/Donautal 23 čtyřvozových elektrických trakčních jednotek Mireo Jednotky Mireo budou dodány provozovateli agilis v roce 2024 Uvedení do provozu do prosince 2024

Společnost Siemens Mobility získala zakázku na dodávku 23 čtyřvozových elektrických trakčních jednotek Mireo pro provozovatele agilis Eisenbahngesellschaft mbH & Co. KG, dceřiné společnosti BeNEX GmbH. Jednotky pro železniční síť Regensburg/Donautal budou dodány v roce 2024 a zahájení osobní dopravy je plánováno na prosinec 2024. Bayerische Eisenbahngesellschaft (BEG), která plánuje, financuje a řídí provoz regionálních a příměstských železnic jménem Svobodného státu Bavorska, požadovala ve svém výběrovém řízení na některé části železniční sítě nová vozidla. Jednotky Mireo budou provozovány na nové lince RE 50 (Norimberk - Regensburg - Plattling) a RB Line 51 (Neumarkt - Regensburg - Plattling).

"S jednotkami Mireo od společnosti Siemens měla dopravní společnost agilis v hodnocení kvality nabídek podaných v soutěži uspořádané bavorským objednatelem veřejné dopravy BEG pro síť Regensburg/Donautal jasný náskok před konkurencí. Konkrétnější orientace na požadavky regionální dopravy není možná. Fantastický úspěch, který zajistí společnosti agilis, lídrovi v oblasti kvality v železniční zemi Bavorsku, skvělou budoucnost," řekl Dr. Michael Vulpius, generální ředitel mateřské společnosti BeNEX.

"Vysoký komfort pro cestující díky velkoryse navrženým interiérům byl hlavním tématem při objednávání našich nových vozidel. Je pro nás důležité, aby se cestující ve vlaku cítili pohodlně. Právě to v agilisu prosazujeme," říká Dr. Axel. Hennighausen, výkonný ředitel pro provoz a technologie ve společnosti agilis.

"Uvedení nových vozidel do provozu v síti Regensburg/Donautal nabízí našim cestujícím významnou přidanou hodnotu v podobě spojení s Norimberkem a tam i připojení na dálkovou dopravu, což je milník v historii společnosti agilis," dodává Gerhard Knöbel, obchodní a mobilizační ředitel projektu.

 Albrecht Neumann, generální ředitel ve společnosti Siemens Mobility: "V Siemens Mobility jsme rádi, že jsme byli pověřeni dodávkou nových jednotek pro síť Regensburg/Donautal. Z naší úspěšné řady Mireo jsme již prodali více než 240 vozidel. Elektrické trakční jednotky Mireo přesvědčí provozovatele i cestující vyšším pohodlím, spolehlivostí a energetickou účinností. Speciálně pro síť Regensburg/Donautal jsme vyvinuli novou, mimořádně výkonnou variantu jednotky Mireo, která je vybavena dvěma přídavnými hnacími nápravami a umožňuje tak vyšší zrychlení."

Nové jednotky Mireo disponují 216 místy k sezení a díky svému prostornému designu poskytují cestujícím větší pohodlí. U každých nástupních dveří je například víceúčelový prostor, který navíc není omezen sklopnými sedadly, což dále zvyšuje užitek pro cestující. Všechna vozidla jsou vybavena bezbariérovým přístupem pro cestující se sníženou schopnosti pohybu a orientace. Kromě toho je na palubě vozidla plošina pro vozíčkáře, která umožňuje nástup a výstup vozíku ve stanicích s nižšími nástupišti. Cestujícím usnadňuje uložení kufrů velké množství zavazadlových stojanů.

Informační systém pro cestující v reálném čase zobrazuje aktuální časy příjezdů a odjezdů, možnosti přestupů na jednotlivých zastávkách. Vozidla budou mít speciálně upravený povrch skel oken pro zlepšení příjmu mobilního signálu. Kromě toho budou mít cestující ve vlacích k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Elektrická trakční jednotka Mireo od společnosti Siemens Mobility je škálovatelné článkové vozidlo, jehož hmotnost byla výrazně snížena díky různým konstrukčním opatřením, včetně použití lehkých podvozků s vnitřním rámem. Kromě toho výrazně lepší aerodynamika ve srovnání s předchozími modely přispívá k nižší energetické náročnosti. Díky tomu je tato nová varianta jednotky Mireo mimořádně výkonná a umožňuje vyšší zrychlení. Vozidlo dosahuje nejvyšší provozní rychlosti 160 km/h.

Jednotky Mireo jsou vyráběny v závodě Siemens Mobility v Krefeldu.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení