Siemens NST Trutnov
29.3.2019

Závod Siemens v Trutnově po spalničkách znovu jede na tři směny

Od pondělka 25. března 2019 trutnovský závod Siemens opět pracuje v třísměnném provozu. Ten byl přerušen v pátek 2. března poté, co byly u zaměstnanců závodu diagnostikovány spalničky. V následujících dnech byl provoz závodu zastaven a na pracoviště se mohli vracet pouze zaměstnanci, u kterých testy prokázaly dostatečné množství protilátek a infekcí nebyli ohroženi. U více než tří stovek zaměstnanců byla nařízena karanténa.

„Od začátku propuknutí spalniček pro nás bylo naprostou prioritou zdraví našich zaměstnanců“ říká Eduard Tannhäuser, ředitel trutnovského závodu Siemens. „Testy na protilátky jsme provedli nejen u těch, kdo byli v bezprostředním kontaktu s infekcí, ale u všech zaměstnanců, kteří v danou chvíli byli pracovně aktivní. Okamžitým zastavením výroby a eliminací kontaktu infekčních osob s ostatními se nám podařilo zabránit propuknutí druhé vlny onemocnění, která se jinak často objeví. Navíc jsme zajistili bezplatné očkování pro všechny zaměstnance na pracovišti ve Vrchlabí.“ vysvětluje. Očkování plně hrazené firmou Siemens nabízí i všem zaměstnancům, kteří se vracejí do práce po skončení karantény.

 

Po třech týdnech omezeného provozu se škody odhadují na 14 - 15 milionů korun. Řada zaměstnanců pracovala přesčas, administrativní pracovníci v karanténě pracovali z domova. „Velmi děkuji všem zaměstnancům za jejich nasazení, díky nim jsme mimořádnou situaci zvládli.“  uzavírá ředitel trutnovského závodu Eduard Tannhäuser.

 

Fakta a čísla:

Spalničkami onemocnělo 31 zaměstnanců Testováno na protilátky bylo 776 zaměstnanců Dostatek protilátek mělo 454 zaměstnanců, kteří se mohli vrátit do práce Karanténa byla nařízena 312 zaměstnancům Celkový počet zaměstnanců v Trutnově – 833 Celkový počet zaměstnanců na pracovišti ve Vrchlabí – 75 Počet očkovaných zaměstnanců v závodě Vrchlabí – 51 Počet očkovaných zaměstnanců v závodě Trutnov (po návratu z karantény) – 275
Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení