Erik Feith
7.11.2018

Závod Siemens Industrial Turbomachinery v Brně má nového ředitele

Ředitelem odštěpného závodu Siemens Industrial Turbomachinery v Brně se 1. listopadu 2018 stal Erik Feith, který dosud zastával pozici ekonomického ředitele závodu.

Erik Feith ve funkci nahradil Vladimíra Štěpána, který od 1. října 2018 nastoupil na pozici globálního ředitele Projektového managementu IST ve společnosti Siemens. Vladimír Štěpán vedl brněnský závod Siemens od roku 2008, kdy ve vedoucím křesle vystřídal současného generálního ředitele skupiny Siemens v České republice Eduarda Palíška.

 

Erik Feith absolvoval obor účetnictví a finanční řízení podniku na VŠE v Praze. Do společnosti nastoupil v roce 2008 na pozici ekonomického ředitele. Předtím působil na manažerských pozicích ve společnostech PricewaterhouseCoopers, Accenture, Metaldyne a ITW Pronovia.

 

„Už více než sto let jsou parní turbíny z Brna preferovány zákazníky po celém světě. Sto let tvrdé práce, sto let odvahy a úsilí při nalézání nových cest, sto let společné radosti na tomto dobrodružství. Vášeň pro práci, šikovnost každého „turbínáře“ a ochota vytvářet nová řešení pro zákazníky je to, na čem je postaven náš trvalý a dlouhodobý úspěch a zároveň je to to, čeho si nesmírně vážím a obdivuji. Budu se snažit o to, aby každý z nás měl možnost maximálně využít toho, v čem je nejlepší. Chci stavět mosty, povzbuzovat „blázny“, kteří přinášejí nové myšlenky, vytvářet podhoubí pro ochotu zdravě riskovat a v neposlední řadě umožnit prožití co nejvíce osobních a profesních úspěchů,“ říká nový šéf brněnských turbín.

 

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení