9061-1311475158.jpg
8.11.2021

Závod Siemens Electric Machines vysadí v okolí Drásova 50 vzrostlých stromů

Vedení a zaměstnanci výrobního závodu Siemens Drásov vysadí v lokalitě Drásova biokoridor 50 vzrostlých stromů, především jeřábů, hrušní, třešní, mišpulí, kdoulí, višní, švestek, jabloní a platanů. Po dobu 3 měsíců zaměstnanci závodu do zvláštní aplikace zaznamenávali nachozené kilometry a sportovní aktivity spojené s návštěvami dominant a zajímavých míst Jihomoravského kraje. Podle počtu výstupů se generoval počet stromů, které Siemens věnuje obci na osázení biokoridoru.

Závod Siemens Drásov se zaměřuje na výrobu velkých elektromotorů a generátorů a zaměstnává přes sedm stovek zaměstnanců. „Ochrana životního prostředí a udržitelnost jsou důležité pilíře na kterých stojí strategie společnosti Siemens. Na obnovu Drásova a zvelebování jeho okolí každoročně darujeme více než 500 tisíc Kč,“ říká ředitel závodu Libor Mezník. Mezi další podpořené projekty patří například vybudování outdoorového hřiště či knihovny v Drásově.

 

Samotné osázení proběhlo za účasti vedení závodu, pětadvaceti zaměstnanců a neziskové organizace Sázíme stromy. Akce se účastnila také starostka městyse Drásov Martina Bočková: „Městys Drásov velmi vítá a oceňuje aktivitu podniku Siemens Drásov vytvořit v okolí obce významný krajinotvorný prvek, ktery je důležitý pro zachycovaní vody v krajině i diverzitu živočichů.“

 

„Jsme rádi, že jsme přispěli k obnově místní krajiny a pomohli vybudovat místo, které bude sloužit jako cíl vycházek, kde se obyvatelé Drásova budou moci setkávat mezi sebou i s přírodou,“ uvedl Libor Mezník. „Naším cílem je nejen vytvářet nové pracovní příležitosti, ale také podpořit i naše zaměstnance v aktivitách, které jim umožňují sladit svůj soukromý i pracovní život. Díky investicím do rozšíření závodu, nových technologií a digitalizace budeme moci v roce 2022 nabídnout až 50 nových pracovních míst,“ dodal.

 

O závodě SEM Drásov Siemens Electric Machines

Hlavním výrobním programem závodu SEM Drásov Siemens Electric Machines,s.r.o, je produkce asynchronních motorů do 31 MW, synchronních motorů do 10MW a synchronních generátorů do výkonu 35 MVA. Kromě dodávek na tuzemský trh se výrobky SEM Drásov vyváží hlavně do Norska, Německa, Číny a USA, kde se instalují do zařízení, která se následně exportují do celého světa.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení