zleva: Franz Girshick, finanční ředitel OEZ s.r.o., Petr Fiala, starosta města Letohrad a Roman Schiffer, generální ředitel OEZ s.r.o.
26.6.2019

Závod OEZ ze skupiny Siemens podpoří město Letohrad částkou 3,5 milionu

Darovací smlouvy na vzdělávací, sociální a kulturní projekty v hodnotě 3,5 milionu korun dnes v prostorách Městského úřadu v Letohradě slavnostně podepsali generální ředitel společnosti OEZ s.r.o. Roman Schiffer, finanční ředitel Franz Girschick a starosta města Letohrad Petr Fiala.

„V Letohradu a okolí patříme mezi největší zaměstnavatele a jsme nedílnou součástí místní komunity. Proto dlouhodobě podporujeme vzdělávání, sociální vybavenost a kulturní projekty v Letohradu a okolí. V letošním roce přispějeme také na vybudování chytrého parkovacího systému, který usnadní obyvatelům i návštěvníkům města pohyb po městě,“ vysvětluje Roman Schiffer, generální ředitel společnosti OEZ.

 

Společnost Siemens i její součást OEZ se podpoře komunit věnují dlouhodobě. „Podpora škol a technického vzdělávání je dnes, v době probíhající průmyslové revoluce, velmi důležitá. Za stejně důležité považuji, aby handicapovaní měli stejné možnosti jako většinová populace. Těším se, že jim speciální zařízení pro vstup do bazénu, které bude za náš dar zakoupeno, zpříjemní horké letní dny,“ uzavírá Schiffer.

 

Dary společnosti OEZ podpoří tyto organizace a projekty:

Dům s pečovatelskou službou Letohrad, vybudování zastřešeného koridoru, venkovní cvičení pro obyvatele domu – 1 200 000,- Kč ZŠ U Dvora – vybavení počítačové učebny – 200 000,- Kč ZŠ Komenského – vybavení počítačové učebny – 200 000,- Kč Nové knihy pro knihovnu města Letohrad v kulturním centru – 100 000,- Kč Podpora Mezinárodního festivalu vážné hudby – 400 000,- Kč Bezbariérový vstup do bazénu koupaliště Letohrad – 250 000,- Kč Hospic provozovaný Charitou – 250 000,- Kč Nový bronchoskop pro Albertinum Žamberk – 100 000,- Kč Hudební nástroje pro žáky ZUŠ A. Muchy – 50 000,- Kč Parkovací automaty – 950 000,- Kč

 

Od roku 2018 se podpora společnosti OEZ soustředí na podporu vzdělávání, sociální oblasti, kultury a zlepšování kvality životního prostředí. Starosta Letohradu Petr Fiala k tomu říká: „Díky podpoře společnosti OEZ můžeme dlouhodobě zlepšovat vybavenost našich škol, organizovat velké kulturní akce a účinně pomoci těm, kdo naši pomoc nejvíc potřebují. I Letohrad se dnes potýká s nárůstem automobilové dopravy, která má dopad na životní prostředí, a proto věřím, že nám chytrý parkovací systém v tomto ohledu pomůže.“

 

OEZ s.r.o. je součástí koncernu Siemens, na Letohradsku působí již více než 75 let a zaměstnává zde 2000 lidí. Zaměřuje se na výrobu přístrojů jištění nízkého napětí.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení