9027-0909531261
20.9.2021

Zaměstnanci frenštátského Siemensu vařili charitativní guláš

Už podeváté vařili zaměstnanci výrobce elektromotorů charitativní guláš. Výtěžek ve výši 23 tisíc Kč obdržela Charita Frenštát a pomůže rodinám v nouzi ve Frenštátě a okolí.

S ohledem na epidemiologickou situaci se letos guláše vařily po dvouleté pauze, celkově už po deváté. Akce spojená s dětským programem a doprovodnou cimbálovou muzikou Poštár se konala v sobotu 11. září v prostorách restaurace Valašská rychta.

Guláš vařily čtyři zaměstnanecké týmy, do sbírky bylo možné přispět i nákupem výborné kávy nebo zákusků, které rovněž připravili zaměstnanci výrobního závodu. Hodinu a půl po zahájení prodeje gulášů byly kotlíky prázdné. „Letos jsme z prodeje soutěžních gulášů, sladkého pečiva i kávy pro Charitu Frenštát vytěžili 23 tisíc, což je více než trojnásobek oproti prvním letům, kdy jsme s touto tradicí začínali. Jsem rád, že tato částka pomůže rodinám v nouzi nejen ve Frenštátě, ale i v jeho blízkém okolí,“ uvedl ředitel závodu Roman Valný.  

Výtěžek z charitativních gulášů je nad rámec každoročního příspěvku frenštátského Siemensu ve výši 200 000 Kč místním neziskovkám prostřednictvím Siemens Fondu pomoci. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení