8303-1103222365
21.3.2019

Vysoce robustní switche průmyslového ethernetu od Siemens přesně na míru procesnímu průmyslu

Switche průmyslového ethernetu se speciálními funkcemi pro procesní průmysl Vyšší spolehlivost a odolnost proti chybám díky víceúrovňové redundanci dat Změny konfigurace za běhu (CiR) Flexibilní a spolehlivé sesíťování podle požadavků procesního průmyslu

Společnost Siemens inovovala své vysoce kvalitní průmyslové switche Scalance, které jsou vhodné pro všechny oblasti výrobní i procesní automatizace. Síťové komponenty Siemens nacházejí uplatnění všude tam, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na funkčnost nebo kde postupující digitalizace vyžaduje vyšší datovou propustnost.

 

Zejména ve zpracovatelském průmyslu jsou od síťových komponent vyžadovány dodatečné funkcionality jako Profinet rozhraní podporující připojení zařízení typu S2, plná synchronizace typu H-sync a konfigurace za provozu CiR (Configuration in Run) a H-CiR. Díky těmto funkcím jsou procesní sítě dostatečně flexibilní, spolehlivé, vysoce výkonné a ve spojení s procesním řídicím systémem Simatic PCS 7 představují ideální řešení pro propojení procesních automatizačních zařízení. Navíc umožňují kompletní diagnostiku, změny konfigurací a doplnění technologie, a to i za plného výrobního provozu. Dovolují také plnou redundanci vlastních koncových zařízení.

 

Řada produktů Scalance X-200 je nově doplněna o modely, které splňují náročné požadavky procesního průmyslu na hardware. Nové verze switchů Scalance XF-200BA, Scalance XC-200EEC a Scalance XP-200EEC se odlišují dodatečnou ochranou plošných obvodů lakováním (conformal coating), rozšířeným rozsahem pracovních teplot (od -40 do +70 °C) i možností instalace komponent až do nadmořské výšky 4000 metrů. Vyhovují rovněž doporučením normy NAMUR NE 21. Díky speciálním bus adaptérům fyzického rozhraní jako je BA 2xRJ45VD HA lze využít stávající dvoužilové kabely Profibus pro překlenutí vzdáleností až 1000 metrů bez dodatečných posilovačů.

 

Tento adaptér fyzického rozhraní je možné připojit ke switchům Scalance XF204-2BA, stejně tak jako další adaptéry s metalickými nebo optickými porty. Samotný switch navíc vyniká velmi malou šířkou šasí („F“- flat). Snadno jej tak umístíte i do mělkých rozvaděčů například společně s decentrálními systémy SIMATIC ET200SP nebo ET200SP HA.

 

Další přístroje této prostorově úsporné řady Scalance XF204-2BA DNA umožní připojení Profinet zařízení typu S2 s jedním rozhraním k plně redundantním kontrolerům (AS) značených jako R1. Díky adaptérům fyzického rozhraní lze vytvořit flexibilní síťové struktury.

 

Switche Scalance XC-200EEC doplňují gigabitové a plně gigabitové varianty Scalance XC-200 G a Scalance XC-200EEC G. Mohou být využity na úrovni polní sběrnice a stejně tak v oblasti nadřazeného řízení (systémové a terminálové sběrnice). Speciálně konfigurované Scalance XC-200(EEC) mohou navíc sloužit jako servisní zařízení, tzv. „ServiceBridge“ (SB), které umožní přístup z inženýrského počítače až k polní sběrnici a následné využití nástrojů jako je diagnostický software Proneta, inženýrský software Simatic Step 7 nebo platforma Sinema Server pro monitorování sítě technologie.

 

Na přenos velkých objemů dat jsou připraveny také switche řady Scalance XP-200EEC. Díky vysokému krytí až IP65 s robustními M12 konektory lze tato zařízení instalovat mimo rozvaděč. Síťová funkce Power-over-Ethernet (PoE) umožňuje napájení koncových zařízení jako jsou IP kamery, průmyslové Wi-Fi přístupové body apod.

 

Plný gigabit nebo ochrana plošných obvodů nalezne uplatnění kromě procesního průmyslu i v dalších odvětvích, kde jsou na síťové komponenty kladeny vyšší požadavky nebo kde je s rozvojem digitalizace potřeba zajistit vyšší datovou propustnost.

 

Více informací naleznete na: www.siemens.com/switches-for-pa nebo www.siemens.com/x-200

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení