Sinema RC
27.3.2020

Výkonný a zabezpečený vzdálený přístup: SINEMA RC ve verzi v2.1 dále významně rozšiřuje možnosti správy vzdálených uzlů a uživatelů

Společnost Siemens uvádí na trh novou verzi platformy SINEMA Remote Connect, která dále rozšiřuje možnosti správy vzdálených uzlů i uživatelů. Jednou z mnoha inovací verze V2.1 je vylepšené centrální logování a další možnosti centrální správy uživatelů. Události s významem pro bezpečnost jsou logovány a nově mohou být pohodlně zasílány i na nadřazené systémy.

Kromě vylepšených funkcí vlastního produktu je také v inovované verzi k dispozici možnost propojení na systém UMC (User Managment Component), který nabízí centralizovanou správu uživatelů napříč celým systémem a nově také s možností propojení na Active Directory. To vše má za úkol zvýšit transparentnost a zajistit pohodlnou správu přiřazených rolí jednotlivým uživatelům. S inovovanou verzí V2.1 uživatelé nejvíce získají zejména v efektivitě vzdálené správy, snadnosti a zabezpečení správy uživatelů a logování aktivit.

 

Díky logování událostí v návaznosti na stále se zvyšující bezpečnost, jako jsou logování uživatelských aktivit a případně kritických událostí systému, se stává server SINEMA Remote Connect ještě transparentnější. Proces logování se realizuje jak lokálně v SINEMA Remote Connect serveru, tak centrálně v Syslog serveru. Lze tak například pohodlně vysledovat, který z uživatelů udělal příslušné změny nastavení. Díky konektivitě k Syslog serveru jsou logy přenášeny do nadřazených úrovní monitoringu ihned a zabezpečeně pomocí TLS. Monitoring a další analýzy tak lze realizovat v systémech typu SIEM (Security Information and Event Managment).

 

Přehledný, výkonný a zabezpečený

Díky propojitelnosti na UMC server, administrátoři již nemusejí vytvářet manuálně jednotlivé účty na SINEMA Remote Connect serveru. Na místo toho mohou využít své stávající skupiny a uživatele definované v systémech jako jsou UMC nebo Active Directory a jednoduše je jen zaintegrovat. To snižuje pracnost a zvyšuje transparentnost správy uživatelů. Nová verze dále zvyšuje pohodlí a zpřehledňuje situaci zejména pro případ, kdy uživatelé chtějí jako metodu přihlášení používat svůj běžný přihlašovací účet do Windows. Práva přiřazená jejich roli jsou jednoduše přiřazena centrálně. Aktivity lze dále logovat na centrálním Syslog serveru.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení