Mo-Vectron-MS-original.jpeg
11.5.2023

Velká zakázka na lokomotivy Siemens: 40 Vectronů pro TX Logistik

  • 40 lokomotiv Vectron včetně 15leté servisní smlouvy (tzv. „full-service“)
  • Provoz na rýnsko-alpském koridoru bez výměny lokomotiv
  • Digitální aplikace Railigent X pro prediktivní údržbu
  • Hodnota zakázky přibližně 300 milionů eur

V Mnichově právě probíhá veletrh Transport Logistic 2023, kde společnosti Siemens Mobility a FS Italiane Group spolu se svou dceřinou společností TX Logistik AG podepsaly smlouvu na dodávku 40 lokomotiv Vectron. Zakázka zahrnuje i servisní smlouvu na 15 let (formou tzv. „full service“) s možností volitelného prodloužení servisu do další příslušné prohlídky a dohodu o opci na dalších 25 lokomotiv. Výroba lokomotiv bude probíhat v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu. Hodnota zakázky je přibližně 300 milionů eur.

Vectrony pro TX Logistik jsou moderní, digitálně propojené lokomotivy, které budou nasazeny v nákladní dopravě na rýnsko-alpském koridoru v pěti různých zemích. Aplikace Railigent X, která je součástí otevřené digitální platformy Siemens Xcelerator, umožní prediktivní údržbu celého lokomotivního parku Vectronů dle aktuálního stavu, zvyšuje spolehlivost a zajišťuje optimální disponibilitu vozidel.

Lokomotivy Vectron pro TX Logistik budou dosahovat maximální rychlosti 160 km/h a budou vybaveny evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS a národními vlakovými zabezpečovacími systémy pro provoz v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku a Itálii. Údržba lokomotiv Vectron bude zajišťována v servisní síti Railcover, která se nachází podél rýnsko-alpského koridoru.

Společnost Siemens Mobility už prodala více než 1 700 lokomotiv Vectron 63 zákazníkům v 16 zemích. Flotila Vectronů dosud na svých cestách urazila více než 700 milionů kilometrů. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení