8260-0802208226
19.2.2019

Ve studentské soutěži v programování CNC strojů Siemens Sinumerik Cup mohou letos programovat všichni

Siemens Sinumerik Cup, soutěž o putovní pohár pro nejlepší středoškolský tým v oblasti programování CNC strojů, mění po pěti letech pravidla hry. Rostoucí renomé soutěže a zvýšený zájem ze strany studentů a pedagogů je důvodem, proč Siemens letos poprvé soutěž organizuje jako otevřenou pro všechny střední školy a odborná učiliště v České republice.

Do šestého ročníku soutěže Siemens Sinumerik Cup se mohou přihlásit týmy z libovolné střední školy a učiliště v České republice. Přihlásit se mohou online na novém webovém portálu www.siemens.cz/sinumerikcup, kde najdou i všechny potřebné informace o zadání a průběhu soutěže.

 

Letošním úkolem je navrhnout technologický postup a v CNC řídicím systému SINUMERIK vytvořit program na výrobu aromalampy. Odborným garantem soutěže a tvůrcem soutěžního zadání je Ústav strojírenské technologie z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně.

 

Dosud byla soutěž omezená jen na partnerské školy Siemens. „Otevřením soutěže jsme vyhověli přání řady studentů i pedagogů, kteří mají chuť změřit své síly a porovnat vědomosti s předními technickými školami a učilišti. Prostřednictvím soutěže získají cennou zpětnou vazbu, jak jsou na tom s technickým vzděláním a dovednostmi jejich vrstevníci a budoucí kolegové nebo konkurenti,“ vysvětluje novou formu soutěže Sinumerik Cup Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku pro řídicí systémy a pohony společnosti Siemens.

 

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové. V prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise. Týmy, které postoupí do druhého kola, budou prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost prezentovat a obhájit výsledky své práce.

 

Za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy, registrace přihlášek probíhá online do 28. února 2019. Čas na odevzdání vypracovaného zadání je do 15. května 2019. Slavnostní vyhlášení vítěze 6. ročníku putovního poháru Siemens Sinumerik Cup proběhne v říjnu 2019.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení