MKM-2886.jpeg
1.8.2023

Ve flotile společnosti Akiem bude již 100 Vectronů díky nové objednávce patnácti lokomotiv

  • 15 dalších lokomotiv typu Vectron AC a Vectron MS
  • Dodávka zahrnuje lokomotivy s maximální rychlostí 200 km/h
  • Dosažen milník 100 lokomotiv Vectron objednaných společností Akiem od roku 2021

Celosvětový trend přesunu osobní i nákladní dopravy ze silnic a dálnic na energeticky, klimaticky a environmentálně příznivější bezemisní železnici vytrvale pokračuje. Pro zvládnutí dopravních úloh jsou systematicky budovány nové železnice a je programově zvyšována kvalita i kapacita vozidlového parku. Vysoce výkonné univerzální interoperabilní elektrické lokomotivy Siemens Vectron jsou výrazným aktérem v tomto dění.

 

Evropská leasingová společnost v oblasti kolejových vozidel, Akiem, si u Siemens Mobility objednala dalších 15 lokomotiv Vectron AC a Vectron MS. Tato objednávka byla učiněna na základě rámcové smlouvy na nákup lokomotiv, která byla podepsána v prosinci 2021. Nově objednané lokomotivy budou dodány v letech 2025 až 2027. Společnost Akiem už objednala 20 lokomotiv Vectron v prosinci 2021 a 65 lokomotiv Vectron loni v srpnu. S těmito dalšími 15 lokomotivami to bude rovných sto lokomotiv Vectron ve flotile společnosti Akiem.  

 

Těší nás, že se společnost Akiem rozhodla pro další objednávku z rámcové smlouvy a že jsme i nadále jejím důvěryhodným partnerem. Lokomotivy Vectron ve vozovém parku společnosti Akiem významně přispívají k dopravním výkonům společnosti v přeshraniční, evropské nákladní a osobní dopravě,“ uvedl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility. 

 

Jsme rádi, že můžeme rozšířit náš vozový park o 15 lokomotiv Vectron a pokračovat v tomto úspěšném obchodním vztahu se společností Siemens,“ řekl Fabien Rochefort, generální ředitel společnosti Akiem. „Těšíme se na to, že budeme moci nabídnout provozovatelům osobní a nákladní dopravy v Evropě vozový park, který potřebují pro svůj udržitelný a spolehlivý provoz. S flotilou 100 Vectronů jsme schopni uspokojit potřeby provozovatelů nákladní a osobní dopravy v 11 zemích a podpoříme udržitelnou železniční dopravu v Evropě.“

 

Objednané lokomotivy mají maximální výkon 6,4 megawattů. Mohou být dodány pro nejvyšší provozní rychlost 160 nebo 200 km/h a mohou být využity v přeshraniční nákladní dopravě i pro rychlou osobní dopravu v řadě evropských zemí.   

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení