CBTC-Keyvisual_original (1).png
24.4.2023

Technologii CBTC pro osmou a nejdelší plně podzemní linku metra v Singapuru dodá Siemens Mobility

  • Technologie CBTC a nástupištní dveře pro linku Cross Island Line v Singapuru
  • Hodnota zakázky přibližně 310 milionů eur – největší zakázka na řídicí a zabezpečovací systém společnosti Siemens Mobility
  • Inteligentní infrastruktura pro větší dostupnost, optimalizaci provozu a vyšší komfort cestujících

Společnost Siemens Mobility získala od singapurského dopravního úřadu (Singapore Land Transport Authority, LTA) zakázku na dodání technologie CBTC (Communications-Based Train Control – na komunikaci závislé zabezpečení) a nástupištních dveří (platform screen doors, PSD) pro linku metra Cross Island Line (CRL) v hodnotě zhruba 310 milionů eur.

 

Zakázka bude realizována po částech a zahrnuje technologii CBTC a systém nástupištních dveří ve fázi 1, fázi 2 a prodloužení do stanice Punggol. V rámci zabezpečovacího systému půjde o řešení Trainguard CBTC, moderní zabezpečovací zařízení Westrace MKII a automatický vlakový dozor (ATS) Rail9k, který podporuje maximální stupeň automatizace GoA 4 a umožní plně bezobslužný provoz vlaků na přibližně 50 kilometrech tratí a 21 stanicích.

 

Jsme rádi, že máme příležitost navázat na naše stávající technologické partnerství se singapurským dopravním úřadem LTA v jeho úsilí o efektivní řízení rozvoje měst. Díky naší regionální pobočce v Singapuru bude tento projekt jedním z odrazových můstků pro náš dlouhodobý cíl trvale ovlivňovat prostředí mobility v Asii a my budeme i nadále rozvíjet naše klíčové kompetence v regionu prostřednictvím investic do lokalizace a rozvoje místních talentů,“ řekl Michael Peter, generální ředitel globální společnosti Siemens Mobility.

 

Technologie pro optimalizovaný provoz

Systém Trainguard CBTC od společnosti Siemens Mobility umožňuje provozovatelům optimalizovat kapacitu sítě – na trať mohou nasadit více nebo méně vlaků dle aktuálních požadavků na přepravu cestujících, je spolehlivější a přináší úspory energie. Systém přesně lokalizuje každý vlak na trati a zároveň řídí jeho rychlost, pomocí rádiové technologie jsou informace o poloze systémem potvrzovány a přenášeny na další vlaky. Touto technologií se také zvyšuje bezpečnost cestujících a zároveň jsou poskytovány průběžné aktualizace stavu systému, což vede k lepší regulaci provozu a také k eliminaci zpoždění a poskytnutí aktuálních informací o jízdním řádu pro cestující. Systém Trainguard CBTC se v současné době používá pro linku Downtown Line (DTL) a připravovanou linku Jurong Region Line (JRL) v Singapuru a také v dalších zemích, například v Turecku, Brazílii a Španělsku.

 

Nově uzavřená zakázka navazuje na dlouhodobou spolupráci společnosti Siemens Mobility se Singapurem, která dosud zahrnovala následující aktivity:

  • řídící a zabezpečovací systém, zařízení depa a elektrifikace pro připravovanou trať Jurong Region Line (JRL),
  • elektrifikace, řídící a zabezpečovací systém a simulační zařízení CBTC pro linku Downtown Line (DTL),
  • zařízení pro elektrifikaci dvou dalších projektů MRT: Circle Line Stage 6 a prodloužení North-East Line,
  • vybavení depa (East Coast Integrated Depot), které jako první na světě integruje tři železniční depa a jedno autobusové depo v rámci jednoho areálu.
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení