Lokomotiva Vectron pro SBB Cargo International AG
22.7.2019

SüdLeasing objednává 20 lokomotiv Siemens Vectron pro společnost SBB Cargo International

• Objednávka 20 lokomotiv Vectron MS včetně full servisu • dopravce SBB Cargo International nasadí lokomotivy na rýnsko-alpský    koridor • Opce na dalších 20 lokomotiv

Švýcarská společnost SBB Cargo International AG objednala ve spolupráci se společností SüdLeasing GmbH 20 elektrických vícesystémových vysoce výkonných interoperabilních lokomotiv Siemens Vectron MS. Lokomotivy si bude SBB Cargo International pronajímat prostřednictvím dlouhodobého flexibilního leasingového plánu od společnosti SüdLeasing. Navíc získala opci na 20 dalších lokomotiv od společnosti Siemens Mobility.

 

Tyto vícesystémové elektrické lokomotivy jsou určeny pro provoz nákladních vlaků na rýnsko-alpském koridoru (Maasvlakte/Rotterdam/ Amsterdam – Köln – Mainz – Basel – Genova) a jsou vybaveny pro provoz v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Nizozemsku (DACHINL). Lokomotivy Siemens Vectron disponují maximálním výkonem 6,4 MW a jsou vybaveny jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS i potřebnými národními vlakovými zabezpečovači. Lokomotivy budou vyráběny v továrně Siemens Mobility v Mnichově-Allachu. Jejich dodávka je plánována na období od konce roku 2019 do poloviny roku 2020. K příležitosti otevření nového Cenerského úpatního tunelu bude mít společnost SBB Cargo International tyto lokomotivy již k dispozici.

 

Současně s pronájmem lokomotiv podepsala společnost SBB Cargo International se společností Siemens Mobility smlouvu o poskytování jejich údržby formou dlouhodobého full servisu. Údržba bude zajišťována v servisních střediscích výrobce podél rýnsko-alpského koridoru.

 

„Rozšířením našeho vozového parku o další lokomotivy Vectron téměř úplně nahradíme původní lokomotivy Re 620 a Re 420, které je možno používat jen ve Švýcarsku, a soustředíme se na výkonný, vícesystémový lokomotivní park, který pro nás bude důležitým stavebním kamenem s ohledem na otevření Cenerského úpatního tunelu na konci roku 2020,“ říká Sven Flore, generální ředitel SBB Cargo International .

 

„S našimi vícesystémovými lokomotivami může SBB Cargo International obsluhovat rýnsko-alpský koridor vedoucí z Nizozemska do Itálie bez nutné výměny lokomotiv na hranicích, což zajistí rychlost, efektivitu a šetrnost nákladní dopravy k životnímu prostředí. Smlouva na full servis zaručuje našemu zákazníkovi vysokou disponibilitu vozidel, “ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka Siemens Mobility.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení