Siemens Vectron pro DB
18.1.2019

Stovka lokomotiv Siemens Vectron pro německého nákladního dopravce

Rámcová smlouva na 100 vícesystémových lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility První objednávka 40 lokomotiv s termínem dodání od února 2019 Lokomotivy si objednal německý nákladní dopravce DB Cargo AG

 

Společnosti Siemens Mobility a DB Cargo uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku 100 vícesystémových lokomotiv Vectron. Současně s podpisem smlouvy byla učiněna první objednávka čítající 40 lokomotiv Vectron MS. Lokomotivy jsou určeny pro přeshraniční provoz v několika evropských zemích. Dodávky vozidel budou zahájeny v únoru 2019 a budou probíhat do června 2020.

 

 

 

„Německý nákladní dopravce DB Cargo si u nás objednal 60 lokomotiv už v létě roku 2017. Uzavření další rámcové smlouvy znamená úspěšný vývoj projektu a ocenění spolehlivosti našich vozidel,“ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka globální společnosti Siemens Mobility.

 

„Lokomotiva Vectron MS je velmi energeticky úsporná, která umožňuje přeshraniční provoz bez nutnosti výměny lokomotiv. Zákazníkům společnosti DB Cargo tak můžeme poskytovat ještě lepší služby na evropských tratích,“ dodal Steffen Bobsien, zástupce společnosti DB Cargo.

 

 Lokomotivy pro německého nákladního dopravce DB Cargo mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h, jsou vybaveny potřebnými regionálními zabezpečovacími systémy i evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS.

 

 

Společnosti Siemens Mobility se už podařilo získat zakázky na více než 800 lokomotiv Vectron u 41 zákazníků. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Bulharsku, České republice, Německu, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a v Turecku.

 

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení