im2016060628mo_300dpi.jpeg
1.12.2023

Společnosti Siemens Mobility a ELL podepsaly rámcovou smlouvu na nákup 200 lokomotiv Vectron

  • První objednávka z rámcové smlouvy čítá 60 lokomotiv
  • Dodání lokomotiv začne v roce 2025

Společnosti European Locomotive Leasing Group (ELL) a Siemens Mobility podepsaly rámcovou smlouvu na dodávku až 200 lokomotiv Vectron. Konkrétně se jedná o lokomotivy v různých variantách pro použití v osobní i nákladní dopravě. Šedesát lokomotiv z této smlouvy již bylo objednáno a lokomotivy budou postupně dodávány od roku 2025. Tato čtvrtá rámcová smlouva mezi ELL a Siemens Mobility posiluje dlouhodobé a silné partnerství mezi oběma společnostmi. Do roku 2027 bude mít ELL v provozu minimálně 301 lokomotiv Siemens Vectron a stane se největším provozovatelem parku lokomotiv Vectron v Evropě. Ve střednědobém horizontu se na základě nově podepsané rámcové smlouvy může rozšířit flotila Vectronů u ELL na více než 400 lokomotiv.

„Nová smlouva je milníkem v rozvoji společnosti ELL. Naším cílem je mít vedoucí postavení na trhu v rámci zákaznického přístupu, spolehlivosti a efektivity. Jsme přesvědčeni o budoucnosti železnice. Vynikající přívětivost k životnímu prostředí a nákladově efektivní provoz na dlouhých mezinárodních železničních osách, stejně jako strukturální změny v železniční nákladní dopravě, činí z full-service leasingu lokomotiv vysoce atraktivní podnikání do budoucna. ELL důsledně sleduje strategii nulových emisí. Našimi nejdůležitějšími přednostmi je naše politika v oblasti vozidlového parku a rozsáhlá servisní síť ve více než 30 evropských lokalitách. Partnerství se společností Siemens a soustředění se na standardizovaný typ lokomotiv je důležitým stavebním kamenem pro úspěšné prosazení na trhu,“ uvedl Christian Kern, generální ředitel společnosti European Locomotive Leasing Group.

„Společnost ELL se již mnoho let spoléhá na kvalitu a spolehlivost našich lokomotiv Vectron. Nová rámcová smlouva je dalším přispěním k ochraně klimatu a znovu zdůrazňuje výhody, které naše lokomotivní platforma nabízí. Díky lokomotivám Vectron může ELL pružně reagovat na požadavky zákazníků a nabízet různé konfigurace pro zajištění přeshraniční dopravy po celé Evropě,“ řekl Albrecht Neumann, ředitel pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility.

Informace o smlouvě

Rámcová smlouva umožňuje společnosti ELL nákup široké škály vícesystémových lokomotiv, včetně lokomotiv Vectron Dual Mode. Objednáním volitelných balíčků může ELL přesně vybavit lokomotivy tak, aby splňovaly specifické požadavky a měli patřičná vybavení, i pro servis ve speciálních oblastech. Se smlouvou bylo rovněž dohodnuto, že bude Siemens Mobility aktivně podporovat ELL v posílení kompetencí, co se týká provozu, údržby a servisu vozidel.

Lokomotivy Vectron – aktuální přehled

Od první dodávky v roce 2012 bylo prodáno více než 2 200 lokomotiv řady Vectron 95 zákazníkům a celá flotila má najeto přes 850 milionů kilometrů. To je téměř pětinásobek ročního proběhu všech vlaků osobní i nákladní dopravy na celé síti veřejných železnic v ČR (v roce 2022: 177 mil. km/rok). Lokomotivy Vectron jsou v současné době schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích. Lokomotivy Vectron a jejich různě vybavené varianty se vyrábějí v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení