im2019030268mo-300dpi-medium-cmyk_original.jpg
15.3.2023

Společnost Siemens Mobility získala zakázku na dalších 27 vlaků pro ÖBB

 • Nové moderní elektrické jednotky pro příměstskou a regionální dopravu v alpském regionu od roku 2025.
 • Větší komfort a pohodlí pro cestující díky nízkopodlažnímu nástupu do vozidla, příjemnému interiéru, výborným jízdním vlastnostem a většímu prostoru pro jízdní kola, kočárky a zavazadla.
 • Český Engineering se podílí na konstrukčním řešení vozidel.

Společnost Siemens Mobility uzavřela smlouvu s ÖBB na dalších 27 elektrických jednotek Siemens Desiro ML. Touto objednávkou pokračuje rakouský dopravce v obnově svého vozového parku a investuje do moderních vlaků pro dopravu v alpském regionu. ÖBB již dříve objednala 246 jednotek Desiro ML a více než 200 z nich je již v provozu po celém Rakousku.

 

Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility k zakázce uvádí: „Naše regionální elektrické jednotky Desiro ML si oblíbili zejména cestující, ale i provozovatelé železniční dopravy. Díky objednávce dalších 27 třívozových jednotek Desiro ML se zvyšuje celkový počet těchto vozidel Siemens v Rakousku na více než 270. Máme radost, že ÖBB nadále vybírá naše Desiro ML pro modernizaci svého vozového parku.“

 

Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility v České republice k tomu doplňuje: „Na vývoji jednotek pro naši sousední zemi už od počátku vývoje platformy Desiro ML aktivně pracují projektanti, vývojáři a konstruktéři z české pobočky Siemens Mobility. Vytvořili mimo jiné funkčně i esteticky velmi zdařilý interiér, který reprezentuje přístup moderní železnice k cestujícím. Máme zde více než 350 zaměstnanců ve vývoji kolejových vozidel a jsem velmi rád, že část tohoto týmu je opět v projektu pro rakouské dráhy výrazně zapojena. U nové zakázky pro alpský region se budeme věnovat zejména realizaci specifických zákaznických změn v mechanické oblasti a HW/SW nadřazeného řízení.

 

V roce 2025 budou nová vozidla uvedena do provozu a nabídnou cestujícím na tratích v alpské oblasti více komfortu – jednotky jsou prostorné a pohodlné a pro cestující a dojíždějící budou atraktivní motivací k přesunu z individuální automobilové dopravy na železnici.

 

Technické údaje o jednotce Desiro ML určené pro tratě v alpském regionu:

 

 • Maximální provozní rychlost: 160 km/h
 • Délka: 75 m (třívozová jednotka)
 • Kapacita míst k sezení: cca 220
 • Místa pro jízdní kola: až 24
 • Vstupní dveře na každé straně: 6
 • 2 toalety, jedna z nich je bezbariérová a má dětský přebalovací pult
 • 2 místa pro handicapované osoby na vozíku
 • Automaticky řízená klimatizace
 • Elektrické zásuvky pro každou řadu sedadel
 • Moderní informační systém pro cestující v reálném čase na displejích
 • WiFi
 • Palubní portál Railnet
Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení