IM2021080599MO.png
5.1.2022

Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku na lokomotivy od společnosti Railpool

Rámcová smlouva na 100 lokomotiv Vectron poskytujících maximální provozní flexibilitu / První objednávka na 70 lokomotiv z rámcové smlouvy již byla učiněna / Lokomotivy Vectron od společnosti Siemens Mobility propojují Evropu a umožňují rychlý a efektivní přeshraniční provoz bez nutnosti výměny lokomotiv

Společnosti Railpool, jedna z předních evropských společností v oblasti pronájmu kolejových vozidel v Evropě, a Siemens Mobility podepsaly na přelomu roku rámcovou smlouvu na dodávku 100 lokomotiv. Při podpisu smlouvy bylo objednáno prvních 70 lokomotiv. Různé varianty lokomotiv budou využívány na různých evropských železničních koridorech (sever-jih a východ-západ) a mohou být provozovány až v 18 zemích. Společnost Railpool si již dříve objednala 20 lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility.  

"Tato významná zakázka je důkazem našeho úspěšného partnerství se společností Railpool a vynikající kvality našich lokomotiv. Objednáním lokomotiv Vectron MS společnost Railpool získala nejen velmi výkonnou a vysoce spolehlivou lokomotivu, ale vybrala si i vícesystémovou verzi, která bude schopna zajišťovat přeshraniční železniční dopravu bez nutnosti výměny lokomotivy. Tím bude mít náš zákazník zajištěnu maximální provozní flexibilitu a bude schopen rychle reagovat na měnící se podmínky na trhu," říká Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility.  

"Pro naše zákazníky je stále důležitější, aby mohli lokomotivy flexibilně přizpůsobit potřebám v různých evropských zemích. Nákupem dalších lokomotiv Vectron a jejich univerzální použitelností reagujeme na tyto potřeby trhu a zároveň vysíláme pozitivní a zelený signál v rostoucím železničním sektoru," říká Torsten Lehnert, generální ředitel společnosti Railpool GmbH.  

Lokomotivy Vectron objednané společností Railpool disponují maximálním výkonem 6,4 MW a maximální provozní rychlostí 200 km/h. Jsou také vybaveny požadovanými národními vlakovými zabezpečovači a jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS.  

Společnost Siemens Mobility již prodala 1 270 lokomotiv Vectron celkem 61 zákazníkům. Lokomotivy Vectron dosud najely více než 500 milionů kilometrů a jsou v současné době schváleny pro provoz v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Finsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení