soicrl201336-01_300dpi_original.jpg
16.11.2023

Společnost Siemens Mobility kupuje HMH, aby posílila pozici na východoevropských koridorech

  • Společnost HMH, s.r.o. je výrobcem vlakového zabezpečovacího systému MIREL pro Slovensko, Českou republiku, Maďarsko a Polsko
  • Tato akvizice posiluje pozici společnosti Siemens Mobility v oblasti železniční infrastruktury v Evropě 

Společnost Siemens Mobility dokončila akvizici HMH, s.r.o., technologické společnosti se sídlem na Slovensku, která nabízí národní vlakový zabezpečovací systém MIREL pro Slovensko, Českou republiku, Maďarsko a Polsko. Díky této akvizici může společnost Siemens Mobility nabídnout kompletní portfolio vlakového zabezpečovacího zařízení pokrývající východoevropské železniční koridory. HMH bude nadále sídlit v Bratislavě na Slovensku a bude začleněna do obchodní jednotky Siemens Mobility Rail Infrastructure.

Akvizice HMH je naším strategickým krokem v portfoliu železniční infrastruktury a posiluje naši pozici na trhu. Je to důležitý milník v naší snaze poskytovat komplexní řešení z jednoho zdroje pro všechny poskytovatele kolejových vozidel v Evropě,“ uvádí Andre Rodenbeck, ředitel Rail Infrastructure společnosti Siemens Mobility, a doplňuje: „Jsme rádi, že můžeme naše nové kolegy z Bratislavy přivítat v Siemens Mobility.“

„Siemens Mobility je pro nás dokonalým partnerem. Společně můžeme budovat a rozšiřovat naše portfolio systémů vlakového zabezpečovacího zařízení, které jsou již dvě desetiletí na špičce. Budoucnost je v evropské přeshraniční železniční dopravě. Díky tomu, že HMH je nyní nedílnou součástí rodiny Siemens Mobility, budeme v centru tohoto vývoje pro východoevropský trh. Je to významný krok pro naši budoucnost,“ říkáTomáš Horváth, generální ředitel a zakladatel společnosti HMH.

MIREL VZ1 je kompletní řešení, které je určeno pro podporu bezpečného provozu na železnici na Slovensku, v České republice, Maďarsku a Polsku. MIREL VZ1 je navržen jako harmonizovaný systém s rozhraním podle evropských železničních norem a je možné ho integrovat s ETCS, budoucností v oblasti zabezpečení na železnici pro všechny členské státy Evropské unie.

Společnost HMH byla založena v roce 1993 a od roku 1999 se zabývá vývojem, výrobou a údržbou systémů zabezpečovacích zařízení a sledováním řízení vlaků. Klíčovým produktem společnosti je MIREL.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení