8444-0811568498
18.11.2019

Společnost Siemens Mobility buduje testovací centrum pro metro v Singapuru

Největší testovací centrum pro automatický provoz vlaku metra Digitální dvojče zabezpečovacího systému pro singapurskou linku metra „Downtown Line“ Podpora pro řešení problémů, testování a školení Inteligentní infrastruktura minimalizující přerušení provozu z důvodu údržby

Společnost Siemens Mobility obdržela od Singapurského úřadu pro pozemní dopravu (LTA, Land Transport Authority) zakázku v hodnotě 17 milionů eur na návrh a výstavbu testovacího centra pro zabezpečovací systém linky metra „Downtown Line“ (DTL). Centrum umožní podrobnou a zároveň rychlejší technickou analýzu poruch a testování nových signalizačních a systémových funkcí před použitím v provozu. Kromě toho LTA použije středisko pro školení technického personálu.

Téměř 42 km dlouhá linka DTL má nyní 34 stanic a je jednou z nejdelších linek metra v Singapuru s denní přepravou více než 500 000 cestujících. Do roku 2024 se počet stanic zvýší o tři a celková délka tratě vzroste na 44 kilometrů.

Testovací centrum umožní testování a integraci zabezpečovacího systému pro linku DTL před zahájením provozu tří nových stanic. Bude se nacházet v depu Gali Batu, kde je zároveň i kontrolní středisko provozu této linky.

 Linka metra v současné době používá zabezpečovací systém a systém automatického provozu vlaků od společnosti Siemens Mobility. Testovací centrum bude digitálním dvojčetem zabezpečovacího systému a umožní testování důležitých hardwarových rozhraní. Bez zásahu do provozu bude možné digitálně simulovat například rozšíření systému, opravy chyb, kontroly zranitelnosti, systémové opravy a testovat nové verze softwaru před jejich instalací. Kromě toho budou k dispozici i praktická školení, která zvýší provozní a údržbové kompetence personálu.

„Singapur je lídrem v technologii hromadné dopravy. Testovací centrum linky Downtown Line bude největším testovacím prostředím, které společnost Siemens Mobility vybudovala pro automatizovaný provoz hromadné dopravy. Digitalizace zajistí ještě spolehlivější provoz metra. Testy, které se prováděly na trati, se nyní dělají off-line a digitálně, aniž by to ovlivnilo provoz metra,“ řekl Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

V testovacím centru se bude nacházet hardware podobný zbytku systému a bude zahrnovat:

WESTRACE MKII – stavědlo, traťové zařízení TRAINGUARD CBTC a zařízení rádiových sítí; Vlakové zařízení TRAINGUARD CBTC; RAIL9000 – systém automatického sledování jízdy vlaku (Automatic Train Supervision, ATS) pro depa a provozní centra.

 

Testovací centrum bude budováno ve dvou etapách a dokončeno do konce roku 2020. V první etapě s termínem dokončení ve třetím čtvrtletí roku 2019 se bude jednat o simulaci prostředí ATS a druhá etapa již zahrnuje plné testovací prostředí: CBTC, stavědla, komunikačních a traťových prvků.

Společnost Siemens Mobility hraje důležitou roli při transformaci singapurské dopravní infrastruktury. Kromě signalizačního a testovacího centra pro linku DTL zajistí také elektrifikaci pro dva další projekty hromadné dopravy: „Circle Line Stage 6“ a prodloužení linky „North East“. Společnost také provozuje jednu ze svých digitálních laboratoří v Singapuru, transformuje budoucnost silničního provozu a provádí rozsáhlý autonomní výzkum řízení s partnerskou společností CETRAN.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení