SMO-CH-SBB-Cargo-Vectron_original.jpg
15.7.2022

Společnost Reichmuth objednala 35 lokomotiv Vectron pro švýcarského dopravce SBB Cargo

  • Společnost Siemens Mobility dodá 35 lokomotiv Vectron AC.
  • Součástí zakázky je servisní smlouva na osm let.

Společnost Reichmuth & Co Investment Management AG si v rámci své investiční společnosti LokRoll 3 AG objednala 35 vysoce výkonných interoperabilních elektrických lokomotiv Vectron AC od společnosti Siemens Mobility. Lokomotivy si pronajme švýcarský nákladní dopravce SBB Cargo na osm let prostřednictvím správce aktiv Northrail GmbH, jenž je pověřen realizací zakázky. Celá zakázka byla řízena společností Paribus Rail Investment Management GmbH. Součástí pronájmu je také zajištění údržby lokomotiv společností Siemens Mobility po dobu osmi let. Lokomotivy Vectron budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a budou dodány v roce 2024.

„Skutečnost, že opět dodáváme lokomotivy pro Švýcarsko, potvrzuje vysokou úroveň spolehlivosti a výkonnosti naší platformy Vectron. Lokomotivy na střídavý proud budou jezdit hlavně ve Švýcarsku, ale mohou být používány i za hranicemi v Německu a Rakousku. Díky tomu může zákazník v dlouhodobém horizontu flexibilně plánovat budoucnost,“ uvedl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla koncernu Siemens Mobility. 

„S lokomotivami Vectron můžeme zvýšit spolehlivost dopravy našich nejdůležitějších vlaků a nadále zvyšovat kvalitu služeb pro naše zákazníky,“ říká Désirée Baer, generální ředitelka společnosti SBB Cargo.

„Jsme rádi, že se společností LokRoll 3 realizujeme ve spolupráci s SBB Cargo již třetí lokomotivní zakázku a opět se můžeme spolehnout na vysokou kvalitu lokomotiv Vectron AC od společnosti Siemens Mobility,“ říká Dr. Stefan Hasenböhler, generální ředitel společnosti Reichmuth & Co Investment Management AG. 

Společnost Siemens Mobility prodala již 150 lokomotiv švýcarským zákazníkům. Nové lokomotivy Vectron pro SBB Cargo budou vybaveny jednotným evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS Baseline 3 a rovněž i příslušnými národními vlakovými zabezpečovači.

Celkově bylo doposud objednáno již více než 1 400 lokomotiv Vectron. Flotila lokomotiv Vectron má najeto více než 600 milionů kilometrů. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousko, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Srbsku, Švédsku a Švýcarsku.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení