Letohrad27.jpg
15.6.2022

Společnost OEZ ze skupiny Siemens daruje na rozvoj regionu 3,5 milionu korun

Ve středu 15. června 2022 v prostorách Městského úřadu v Letohradě podepsali generální ředitel společnosti OEZ Roman Schiffer, finanční ředitel společnosti OEZ Franz Girschick a starosta města Letohrad Petr Fiala darovací smlouvy na vzdělávací, zdravotní a sociální projekty pro letohradský region v celkové hodnotě 3,5 milionu korun.

 

„OEZ je již 80 let neodmyslitelně spojen se životem ve městě. Podpora našeho regionu, města Letohrad a místních obyvatel je důležitou součástí naší strategie. Velmi si vážím našich vztahů a vzájemné spolupráce se zastupiteli města Letohrad. Jsem moc rád, že jsme po dvouleté pauze mohli opět podpořit tradiční Mezinárodní hudební festival v Letohradě, podílet se na spolufinancování rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné občany nebo pomoci místní Domácí hospicové péči. Významná část finančního daru bude určena na podporu běženců z Ukrajiny, kteří pobývají v letohradském regionu,” uvádí generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

 

V roce 2022 podpoří OEZ tyto organizace a projekty: Domácí hospicová péče získá 350 000 Kč na medikaci, péči odborníků o paliativní pacienty a zdravotní pomůcky, základní školy U Dvora a Komenského dostanou každá 100 000 Kč na modernizaci výpočetní techniky. Příspěvek 100 000 Kč pro Městskou knihovnu Letohrad bude využit na doplnění vzdělávací literatury, konání 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradě firma podpoří částkou 350 000 Kč.

Společnost OEZ přispěje i na rekonstrukci objektu s byty pro sociálně znevýhodněné, a to částkou 1 900 000 Kč, Zařízení paliativní péče v LÚ Albertinum Žamberk dostane 100 000 Kč. Na pomoc běžencům z Ukrajiny, kteří pobývají v letohradském kraji, půjde 500 000 Kč.

Přehled podpořených organizací:

Domácí hospicová péče350 000 Kč
Modernizace výpočetní techniky ZŠ U Dvora100 000 Kč
Modernizace výpočetní techniky ZŠ Komenského100 000 Kč
Doplnění vzdělávací literatury do Městské knihovny100 000 Kč
Podpora konání 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradě350 000 Kč

Spolufinancování rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné

1 900 000 Kč
Zřízení paliativní péče v LÚ Albertinum Žamberk100 000 Kč
Podpora běženců z Ukrajiny500 000 Kč

Dar společnosti OEZ ocenil i starosta města Letohrad, Petr Fiala. „Upřímně si vážím dlouhodobé spolupráce s naším největším zaměstnavatelem, společností OEZ. Její přístup k podpoře potřebných aktivit v našem regionu je bez nadsázky příkladný. Díky tomu můžeme pomoci mnoha smysluplným projektům k jejich zrodu a realizaci. Díky za to!“

 

OEZ s.r.o. je součástí koncernu Siemens. Firma sídlí v Letohradě a zaměstnává téměř 2 000 lidí z Letohradska a okolí. Zaměřuje se na výrobu přístrojů jištění nízkého napětí.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení