9007-0708139621
19.8.2021

Společnost ÖBB objednala dalších 21 jednotek Desiro ML od Siemens Mobility

Čtyřvozové regionální elektrické trakční jednotky disponující více než 290 místy k sezení a nabízejí mimořádně vysoký cestovní komfort Jednotka navazuje na průběžně dodávané třívozové jednotky a již úspěšně prošla schválením do provozu

Společnost ÖBB rozšiřuje stávající flotilu příměstských a regionálních vozidel o dalších 21 moderních elektrických jednotek Desiro ML od Siemens Mobility, které budou využívány pro příměstskou dopravu. Čtvřvozové trakční jednotky jsou zhruba 100 metrů dlouhé, disponují 8 nástupními dveřmi a vyznačující se obzvláště vysokým cestovním komfortem v rámci příměstské a regionální dopravy. Jednotky budou vybaveny evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS. Nasazení vozidel se předpokládá v Rakousku v oblasti Voralberska.

V Rakousku je u ÖBB v současné době v provozu více než 180 elektrických trakčních jednotek z moderní a osvědčené platformy Desiro ML od společnosti Siemens Mobility (z postupně dodávané objednávky 200 vozidel), a to ve třívozové variantě.  Čtyřvozová verze jednotky Desiro ML, tak jak bude dodávána pro Voralbersko, byla již úspěšně schválena pro provoz na železnicích v Rakousku a v Německu.

Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility, říká: "Desiro ML je mezinárodně vyzkoušená a osvědčená regionální elektrická trakční jednotka, který poskytuje cestujícím nejvyšší úroveň pohodlí a spokojenosti. Nyní vozidlo dále přizpůsobíme nejnovějším požadavkům zákazníků ÖBB a novou flotilu postavíme v naší obvyklé vynikající kvalitě a dodáme v rekordně krátkém čase."

Jednotky Desiro ML plánované pro Vorarlbersko budou disponovat 290 místy k sezení a prostorem pro dva invalidní vozíky. V závislosti na ročním období budou vozidla nabízet v létě dostatečné množství prostoru pro jízdní kola a v zimě budou vybaveny stojany na přepravu lyží.

Cestující si budou moci užívat vysoké úrovně komfortu díky řadě technických inovací, jako je digitální informační systém pro cestující, klimatizace, služba WiFi a snadnější bezbariérový přístup díky osmi dveřím vybaveným výsuvnými nájezdovými rampami.

Do dnešního dne bylo po celém světě prodáno více než 540 jednotek Desiro ML od společnosti Siemens Mobility ve tří- nebo čtyřvozovém provedení. Na jejich technickém řešení se významně podílejí vývojová pracoviště Engineeringu společnosti Siemens Mobility v Praze, Ostravě, Plzni a Brně.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení