9108-1112009700.jpg
1.12.2021

Společnost METRANS převzala další dvě lokomotivy Siemens Vectron MS

METRANS provozuje 14 lokomotiv Vectron MS. Lokomotivy jsou vybaveny ETCS podle základní specifikace Baseline 3. Další lokomotivy budou předány na jaře 2022.

Dne 1. prosince 2021 převzala společnost METRANS, a.s., dceřiná společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), další dvě vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron MS, které v rámci opce z roku 2019 objednala v roce 2020. METRANS je předním poskytovatelem intermodální přepravy v Evropě a provozuje řadu železničních terminálů. METRANS se stále více spoléhá na vlastní trakci a v současnou chvíli disponuje 14 lokomotivami Vectron MS. Postupná dodávka dalších 6 vozidel bude ukončena na jaře 2022. Nasazení nových lokomotiv je plánováno v rámci přeshraničního provozu v regionu střední a východní Evropy.

„Máme radost, že rozšíříme vozový park METRANS o deset vícesystémových lokomotiv Vectron společnosti Siemens Mobility. Podtrhuje to naše ambice v dalším růstu společnosti a schopnosti pružněji reagovat na přání našich zákazníků. Lokomotivy Vectron jsme si vybrali, protože jsou moderní, zcela bezpečné a šetrné k životnímu prostředí,“ řekl Peter Kiss, CEO skupiny METRANS.

„Společnost METRANS se stala provozovatelem největšího počtu elektrických lokomotiv Vectron MS v České republice a přispívá tak signifikantně k dekarbonizaci dopravy v regionu střední a východní Evropy, kde jsou lokomotivy nasazovány. A to především z důvodu jejich interoperability, šetřící čas i náklady při přejezdech hranic jednotlivých států.“ říká Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility Česká republika, a dodává: „Lokomotivy budou dodány s vlakovým zabezpečovačem ETCS podle základní specifikace 3. Jsou tedy plně připraveny i pro provoz na tratích s touto úrovní zabezpečení.“

Lokomotivy pro společnost METRANS mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS podle základní specifikace Baseline 3. Ve srovnání se základní specifikací 2, která je v současné chvíli používána ve většině zemí, nabízí ETCS se základní specifikací 3 mnoho nových funkcí. Mimo jiné byl implementován obecně použitelný model brzdové křivky. 

Právě dodávané lokomotivy pro METRANS jsou schváleny pro provoz v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku a nově i ve Slovinsku a Rumunsko. Do budoucna je možný upgrade systému pro provoz v Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Siemens Mobility dosud prodala více než 1 137 lokomotiv Vectron, včetně 746 lokomotiv Vectron MS, 56 zákazníkům v 16 zemích. Flotila lokomotiv Vectron dosud najela více než 490 milionů kilometrů. Lokomotivy založené na platformě Vectron jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích (Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemí, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku, Turecku a Dánsku).

Společnost METRANS Rail s.r.o. je licencovaným dopravcem pro Českou republiku a Slovensko s platným bezpečnostním osvědčením. METRANS jako dceřiná společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) zajišťuje společně se sesterskými společnostmi skupiny METRANS přepravy i v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku, případně se smluvními partnery v dalších zemích Evropy, a to jednou lokomotivou napříč celou Evropou bez nutnosti přepřahu na hranicích, což snižuje časové i finanční nároky na přepravu. Rychlost a spolehlivost jsou přednostmi společnosti. 

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení