8304-0903402767
28.3.2019

Společnost EP Cargo Invest převzala do vozového parku další tři lokomotivy Siemens Vectron

Společnosti Siemens Mobility a EP Cargo Invest uzavřely smlouvu na nákup tří nových lokomotiv Vectron MS v listopadu 2018, tyto lokomotivy již dorazily z mnichovského výrobního závodu Siemens Mobility na okruh ZZO VUZ u Velimi. Dne 27. 3. 2019 byla zákazníkovi předána první z nich a předávka dalších dvou bude následovat v nejbližších dnech. Nové Vectrony, po vzoru těch, které již zákazník provozuje, dostaly opět netradiční polep. EP Cargo tím vyjadřuje svůj kladný přístup k moderním technologiím, nekonvenčním řešením a k rozvoji železničního prostředí. Tuto myšlenku zcela naplňují i nová vozidla – umožňují dopravci nejen rychlou a hospodárnou přepravu zboží, ale zároveň jsou šetrná k životnímu prostředí.

„Díky průběžné výrobě lokomotiv se nám podařilo dodání uskutečnit během několika měsíců od podpisu smlouvy. Lokomotivy jsou vybaveny pro provoz nejen v České republice, ale i ve všech sousedních zemích, v Maďarsku a v Rumunsku a zákazník je tak může prakticky okamžitě nasadit na plánované projekty v Polsku či dalších zemích Evropy,“ říká Roman Kokšal, ředitel společnosti Siemens Mobility Česká republika.

 

„Společnost EP Cargo Invest, která je správcem flotily lokomotiv a vagonů skupiny EP Cargo, touto investicí podpoří další rozvoj dopravních aktivit skupiny v regionu střední Evropy. Lokomotivy jsou primárně pořizované pro přepravy na polském trhu, nicméně díky podpoře všech trakčních systémů železnic střední Evropy jsou tyto lokomotivy vhodné pro flexibilní využití v celém regionu. Lokomotivy bude provozovat společnost LokoTrain, která s nimi má již bohaté zkušenosti. Díky této investici bude moci LokoTrain obsloužit více zákazníků při zachování vysokého standardu služeb,“ uvádí Radim Kotlář, člen představenstva EP Cargo Invest.

 

Lokomotivy Vectron se velmi úspěšně etablovaly na evropském trhu. Dokládají to stovky již dodaných vozidel, které lze vidět nejen v zahraniční, ale i na českých kolejích. Díky své modulární koncepci nacházejí uplatnění nejen v nákladní, ale i v osobní dopravě. Dosud dodaná vozidla mají od roku 2010, kdy byla uvedena do provozu, najeto více než 175 000 000 kilometrů a kilometry každým dnem přibývají.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení