Foto-Beacon-Rail.jpeg
13.11.2023

Společnost Beacon Rail objednala 10 lokomotiv Siemens Vectron

  • Siemens Mobility dodá deset vícesystémových lokomotiv Vectron MS
  • Provoz bez výměny lokomotiv od Severního moře omývající Nizozemsko až ke Středozemnímu moři 

Společnost Beacon Rail, která se zabývá pronájmem kolejových vozidel, objednala 10 vícesystémových lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility a plánuje jejich provoz na rýnsko-alpském koridoru mezi přístavy v Severním moři a evropským vnitrozemím. Díky aktuální objednávce bude mít Beacon Rail k dispozici už celkem 170 lokomotiv Vectron.

Lokomotivy Vectron jsou symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě. Objednané lokomotivy umožní přeshraniční provoz v deseti různých evropských zemích a znamenají další příležitost k zatraktivnění železniční dopravy. Mají maximální výkon 6,4 megawattů a maximální provozní rychlost 160 km/h, budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a vybaveny kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení také evropským zabezpečovacím systémem ETCS Baseline 3. 

Společnost Beacon Rail je v pořadí již 67. zákazníkem, který si u Siemens Mobility objednal lokomotivy Vectron. Do dnešního dne je prodáno více než 1 850 lokomotiv Vectron a vozidlový park najel přes 800 milionů kilometrů. Lokomotiva Vectron je schválena pro provoz ve 20 evropských zemích.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení