Siemens_Sierra_Space_Xcelerator_Newsroom_tcm27-106600.png
13.4.2022

Sierra Space přináší revoluci v průzkumu vesmíru díky portfoliu Xcelerator společnosti Siemens

  • Portfolio Xcelerator společnosti Siemens tvoří ústřední prvek plánů firmy Sierra Space na digitální inženýrskou platformu nové generace
  • Návrh, projektování, konstrukce a testování jediného okřídleného komerčního vesmírného stroje na světě – letounu Dream Chaser® - probíhá s využitím portfolia Xcelerator společnosti Siemens
  • Modul LIFE™ poskytne komerční obytnou a vědeckou platformu vyvíjenou v souladu s konceptem digitálního dvojčete

Společnost Siemens Digital Industries Software oznámila, že přední poskytovatel komerčních vesmírných letů Sierra Space využil softwarové portfolio Xcelerator jako základ pro svůj program digitálního projektování nové generace. Sierra Space se zaměřuje na budoucnost vesmírné dopravy a infrastruktury pro komercializaci letů na nízké oběžné dráze Země (LEO). Řešení Xcelerator zavádí se záměrem vytvořit plně digitální prostředí od projektování přes výrobu až po údržbu. Mělo by pomoci realizovat cíle v oblasti rozvoje vesmírné dopravy, komerčních vesmírných letů a infrastruktury a vytvořit technologie umožňující vybudovat životaschopnou, rostoucí a dostupnou komerční vesmírnou ekonomiku.

 

Sierra Space buduje ve vesmíru platformu, která bude katalyzátorem pro další průlomové inovace ve prospěch života na Zemi. Naše nová revoluční vesmírná platforma je vyvíjena s pomocí digitálního inženýrského rámce nové generace, který jsme vytvořili ve spolupráci se společností Siemens,“ uvedl Tom Vice, ředitel Sierra Space. „Řešení společnosti Siemens výrazně urychlí vývoj naší jedinečné vesmírné platformy, která by měla jako první propojit všechny aspekty vesmírné dopravy, vesmírných destinací a aplikací v jeden ucelený ekosystém.“

 

Nástroje Siemens tvoří i základ vývoje raketoplánu Dream Chaser. Sierra Space a Siemens úspěšně budují dlouhodobou spolupráci, aby bylo možné využít ucelený koncept digitálního podniku. Sierra Space bude používat nástroje Siemens Xcelerator ve všech fázích vývoje nové generace letounu Dream Chaser včetně konstrukčního, tepelného, mechanického, elektrického a softwarového návrhu, výroby, ověřování požadavků a kompletní údržby během celého životního cyklu.

 

Vesmírný stroj určený pro přepravu posádky a nákladu se dokáže vrátit z atmosféry při nízkém přetížení 1,5 g a následně přistát na stávajících kompatibilních komerčních ranvejích po celém světě. Letadlo er, které představuje novou generaci vesmírné dopravy, má nasmlouvané lety s agenturou NASA pro zásobovací a návratové mise na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kam může během jedné cesty dopravit až 12.000 kg nákladu. Sierra Space tak rozšiřuje dlouholetou spolupráci se společností Siemens, neboť plně přijala vizi transformace na digitální podnik.

 

Kromě lodě Dream Chaser pracuje Sierra Space také na návrhu, vývoji, výstavbě, provozu a podpoře zákaznicky orientované destinace na oběžné dráze Země. Ve spolupráci se společností Blue Origin vyvinula modul LIFE (Large Integrated Flexible Environment), který je klíčovou součástí projektu Orbital Reef. Tato modulární třípodlažní komerční a vědecká platforma poskytne podnikům, včetně firem z výrobních, farmaceutických a dalších odvětví, možnost optimalizovat výhody nulové gravitace. Lze ji umístit na nízké oběžné dráze Země, na povrchu Měsíce nebo na oběžné dráze Měsíce či využít jako dopravní prostředek na Mars. Společnost Sierra Space bude využívat portfolio Xcelerator ve všech fázích vývoje prostředí LIFE a dalších misí do vesmíru.

 

Je nám ctí spolupracovat se společností Sierra Space na její misi usnadnit přístup do vesmíru. S jejich týmem máme dobře zavedenou spolupráci a těšíme se, že naše komplexní technologie digitálního dvojčete bude moci přispět k vývoji produktové řady Dream Chaser a prostředí LIFE a stát se jádrem jejich technologické strategie,“ uvedl Tony Hemmelgarn, generální ředitel a předseda představenstva Siemens Digital Industries Software. „Jedná se o další příklad dokládající, že dnešní novátorské společnosti využívají naše portfolio Xcelerator jako platformu pro skutečné inovace.“

Siemens Digital Industries Software je hnacím motorem transformace firem na digitální podnik, v němž se prolínají budoucí technologie projektování, výroby a návrhu elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojče, které jim poskytuje nové poznatky a příležitosti a posouvá je na další úroveň automatizace pro podporu inovací. Další informace o produktech a službách Siemens Digital Industries Software najdete na adrese siemens.com/software nebo nás sledujte na LinkedIn, Twitteru, Facebooku a Instagramu. Siemens Digital Industries Software – kde se dnešek potkává se zítřkem.

 

O společnosti Sierra Space

Sierra Space (www.sierraspace.com) je přední komerční vesmírná společnost s více než 30 lety zkušeností, která stojí za 500 kosmickými misemi. Jejím cílem je stát se lídrem v nové oblasti vesmírné ekonomiky a přinášet prospěch životu na Zemi. Vyvíjí integrované flexibilní prostředí (LIFETM) v podobě modulární třípatrové komerční a vědecké platformy. Cílí na rozvíjející se trh LEO a rovněž rychle postupuje směrem k očekávanému startu kosmického letounu Dream Chaser® počátkem roku 2023. Jedná se o jediný okřídlený komerční vesmírný stroj na světě. Je vícenásobně použitelný a schopný hladkého návratu při nízkém přetížení 1,5 g. Je určen pro přepravu posádky a nákladu a dokáže přistát na stávajících komerčních letištních drahách. Vesmírný letoun Dream Chaser a platforma LIFE jsou ústředními prvky komerční vesmírné stanice Orbital Reef a víceúčelového obchodního parku, který vzniká ve společném partnerství s firmou Blue Origin.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení