8255-1002142676
15.2.2019

Siemens vytvořil závazné požadavky na kyberbezpečnost pro své dodavatele

Minimální požadavky na nové dodavatele Nová síť proti hackerům: Siemens zakládá novou jednotku zaměřenou na posílení kybernetické bezpečnosti

Noví dodavatelé společnosti Siemens musí splňovat minimální závazné požadavky na kybernetickou bezpečnost. Tato pravidla budou postupně zaváděna od 15. února 2019 a budou součástí všech nových smluv ve formě samostatné doložky.

 

Požadavky se budou týkat především dodavatelů komponent, jež jsou pro zajištění bezpečnosti rozhodující, tzn. softwaru, procesorů a elektronických součástek pro určitý typ řídicích jednotek. Stávající dodavatelé, kteří ještě nové požadavky nesplňují, budou mít povinnost je zavést postupně. Cílem opatření je zlepšit ochranu digitálního dodavatelského řetězce proti útokům hackerů. Siemens se v této oblasti řídí kurem, který je nastaven v Chartě důvěry pro kybernetickou bezpečnost. Tato opatření stanoví například povinnost dodavatelů zavést speciální standardy, procesy a metody v oblasti poskytovaných produktů a služeb. Důvodem je zamezit bezpečnostním chybám a šíření škodlivých kódů u dodavatelů, a tím i u produktů společnosti Siemens. Dodavatelé budou do budoucna například povinni provádět pravidelné bezpečnostní kontroly, testy a nápravná opatření. Tyto požadavky Siemens povinně zavádí i v rámci vlastní činnosti.

 

„Díky tomuto kroku můžeme snížit riziko bezpečnostních incidentů v celém hodnotovém řetězci a zákazníkům nabídnout vyšší kybernetické zabezpečení,“ uvádí člen představenstva a COO a CTO společnosti Siemens Roland Busch. „Pokud se na tato opatření globálně zaměří všichni naši partneři a zavedou je společně se svými dodavateli, může to mít obrovský vliv a přinést výrazně vyšší bezpečnost digitálního světa.“

 

Na podzim loňského roku společnost Siemens dále posílila interní opatření proti možným hackerským útokům a provedla restrukturalizaci celé organizace zaměřené na kyberbezpečnost. Nová jednotka, která působí jako celosvětová síť, nyní slučuje všechny oblasti, které dříve fungovaly samostatně. Siemens je proto první významnou společností, která k tématu kybernetické bezpečnosti zaujala komplexní a ucelený přístup. Nová organizace nejenže provádí šetření a analýzy hackerských útoků a zamezuje jim, ale zároveň vyvíjí i nové služby v oblasti kyberbezpečnosti a ve spolupráci s dalšími obchodními jednotkami je bude také uvádět na trh. Cílem je reagovat na útoky mnohem rychleji a pružněji. Společnost také posílila síť manažerů pro kyberbezpečnost v každém svém regionu a v každé divizi. Ti jsou podřízení přímo ředitelce pro kyberbezpečnost Natalii Oropeza.

 

Siemens se na oblast kybernetické bezpečnosti zaměřuje již přes 30 let. Svůj první tým pro kyberbezpečnost založil roku 1986. V současné době se otázkami kybernetické bezpečnosti výhradně zabývá na 1 275 odborníků po celém světě.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení