8284-1003356543
4.3.2019

Siemens vyčlenil oblast mechanických pohonů do samostatné společnosti Flender GmbH – odštěpný závod Mělník

Změna na samostatnou společnost v rámci koncernu Siemens proběhla v České republice k 1. březnu 2019 Nový název společnosti je Flender GmbH – odštěpný závod Mělník  Důležitý krok na podporu předního postavení na trhu Flender GmbH Bocholt je 100% dceřiná společnost Siemens AG

S účinností od 1. března 2019 vyčlenila společnost Siemens, s.r.o. svou obchodní činnost v oblasti mechanických pohonů (Mechanical Drives – MD). Nově vzniklá společnost bude na trhu působit pod novým názvem – Flender GmbH – odštěpný závod Mělník. Nový název dostaly i další pobočky divize po celém světě. Na začátku roku 2017 společnost Siemens oznámila, že se jednotka přemění na samostatnou firmu v rámci celého koncernu Siemens, aby získala větší manévrovací prostor pro své podnikání a posílila orientaci na konkrétní oblasti obchodní činnosti.

 

„Flender je silná značka s více než stoletou tradicí, a vždy jsme ji v podnikání používali. Veškeré celosvětové aktivity divize budou časem sloučeny pod značku Flender,” uvádí generální ředitel divize MD Siemens AG Stefan Tenbrock. „Jedná se o důležitý krok v naší přeměně v samostatnou firmu v rámci koncernu Siemens AG. Pro zákazníky na celém světě tak budeme fungovat jako přední společnost na trhu a jako firma střední velikosti.“ Součástí Flender GmbH bude i portfolio převodovek pro větrné turbíny, nabízených pod úspěšnou značkou Winergy.

 

Budoucím cílem Flender GmbH je stát se jedním z předních světových dodavatelů komponent pro technologie mechanických pohonů s osmi výrobními závody s více než šesti tisíci zaměstnanci. Sortiment produktů zahrnuje širokou škálu převodovek a spojek, aplikací pro pohony a související služby. Klíčovými oblastmi využití jsou především větrná energetika, výroba cementu, námořní doprava či technologie pro dopravníkové pásy a zdvihací zařízení. Produkty a služby značky Flender jsou spojením nejnovějších technologií a nejvyšší kvality, díky nimž spolehlivě přenášejí energii již po desetiletí.

 

Společnost A. Friedrich Flender AG byla založena v Düsseldorfu v roce 1899. Nejprve vyráběla dřevěné kladky. Během následujících desetiletí se z firmy stal lídr v oblasti výroby řešení pro převodovky. V roce 2005 ji převzal koncern Siemens a začlenil ji do své struktury jako jednotku pro mechanické pohony. V únoru 2017 společnost oznámila, že v rámci koncernu provede reorganizaci obchodního úseku MD na samostatnou společnost, aby zajistila rychlejší, flexibilnější a účinnější realizaci růstových plánů ve stále náročnějším konkurenčním prostředí.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení