9058-0911092684.jpg
2.11.2021

Siemens ve Frenštátě získal popáté v řadě titul Bezpečný podnik

Nositelem prestižního titulu je Siemens ve Frenštátě již od roku 2009, nyní ho získal již popáté v řadě. Slavnostní ocenění převzal 26. října v Kaiserštejnském paláci z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové ředitel závodu Roman Valný.

Jen třiasedmdesát firem v Česku se může pochlubit titulem Bezpečný podnik. Frenštátský Siemens se mezi ně řadí již dvanáct let. Tento prestižní titul, který prokazuje, že má podnik zaveden funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, získal velkovýrobce elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm již popáté v řadě.

Slavnostní předání čtrnácti  oceněným firmám se uskutečnilo 26. října 2021 v Kaiserštejnském paláci. Titul přebíral z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Malačové ředitel výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný. „Získat tento prestižní titul již popáté v řadě je pro nás nejlepším kladným ohodnocením  naší dlouholeté koncepční práce v oblasti bezpečnosti práce, pracovních podmínek i péče o zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl při předání Roman Valný. Frenštátský Siemens se totiž dlouhodobě koncepčně zabývá nejen  pracovními podmínkami a tvorbou pracovišť s ohledem na nejvyšší standardy ergonomie, zavedli zde mimo jiné také programy zaměřené na zdraví zaměstnanců a v průběhu zhoršených epidemiologických podmínek v důsledku covid-19 rovněž i ochranu zaměstnanců nad rámec povinností daných zákonem.

Titul Bezpečný podnik získal výrobní závod již popáté v řadě, a to na další tři roky s tím,  že pro zachování titulu bude nyní podobně jako všechny ostatní oceněné společnosti i frenštátský výrobce elektromotorů pod pravidelnou kontrolou inspektorů bezpečnosti práce.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení