8106-1209005451
19.9.2018

Siemens ve Frenštátě podpořil pět zajímavých projektů místních neziskovek

Každoročně rozděluje frenštátský závod prostřednictvím Siemens Fondu pomoci celkem dvěstě tisíc korun. Na jaře přispěl na pět zajímavých projektů lokálních neziskovek, další kolo Fondu pomoci se chystá nyní na podzim, uzávěřka přihlášek je 15. listopadu. Podpořené projekty: Mobilní hospic Strom života Charita Velké Meziříčí Valašský soubor Sedmikvítek Lesní školka Na trojanovské pasece Charita Frýdek-Místek

Pět z devíti podaných žádostí místních neziskovek získalo od frenštátského Siemens finanční podporu v celkové výši sto tisíc korun. Touto částkou totiž závod na výrobu elektromotorů a jeden z největších zaměstnavatelů ve Frenštátě podporuje dvakrát do roka projekty neziskových a příspěvkových organizací vybraných odbornou komisí v rámci Siemens Fondu pomoci.

 

Více než třiceti tisíci korunami tentokrát frenštátský Siemens přispěl mobilnímu hospici Strom života na nákup lineárního dávkovače léků. Rovněž třicet tisíc od něj získala Charita Valašské Meziřičí, která pro své klienty pořídila venkovní posezení s mobilní zahrádkou. Frenštátský Valašský soubor Sedmikvítek si za dvacetitisícový příspěvek nechal pro vystupující děvčata zhotovit nové haleny. A zatímco Lesní školka Na trojanovské pasece si díky finanční pomoci spolufinancovala pořízení nové ekologické kompostovací toalety, Charita Frýdek-Místek využije necelé tři tisíce korun na úhradu vstupenek za divadelní představení pro vybrané znevýhodněné klienty.

 

„Už od roku 2012 pomáháme neziskovkám a příspěvkovým organizacím z okolí Frenštátu. Na zajímavé charitativní projekty jsme dosud přispěli celkovou částkou přesahující 900 tisíc Kč a náš závod tak finančně podpořil mezi jinými dětský domov, charity, hospice, domovy pro seniory i ty, kteří pomáhají duševně a tělesně postiženým,“ uvedl Roman Valný, ředitel výrobního závodu Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

V rámci 13. podzimního kola Siemens fondu pomoci výrobní závod opět přerozdělí sto tisíc korun. Neziskové či příspěvkové organizace, které splňují podmínky regionálního kola SFP, mohou podat vyplněnou žádost nejpozději do 15. listopadu 2018. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení