Titul Bezpečný podnik pro Siemens Frenštát
25.10.2018

Siemens ve Frenštátě počtvrté obhájil titul Bezpečný podnik

Prestižní titul Bezpečný podnik získal frenštátský výrobní závod Siemens na elektromotory již počtvrté v řadě, jeho nositelem je od roku 2009. Slavnostní ocenění přebíral z rukou generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Rudolfa Hahna 23. října 2018 ředitel závodu Roman Valný.

Jen osm desítek firem v Česku se může pochlubit titulem Bezpečný podnik. Frenštátský Siemens se mezi ně řadí již devět let. Tento prestižní titul, který prokazuje, že má podnik zaveden funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, získal velkovýrobce elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm již počtvrté za sebou.

Slavnostní předání šestnácti oceněným firmám se uskutečnilo 23. října 2018 v Kaiserštejnském paláci v Praze. Titul převzal z rukou generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Rudolfa Hahna a zastupujícího náměstka pro řízení sekce zaměstnanosti na ministerstvu práce a sociálních věcí Jiřího Vaňáska ředitel výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm Roman Valný. „Tento titul vnímám jako kladné ohodnocení naší dlouhodobé koncepční práce v oblasti bezpečnosti práce, pracovních podmínek i péče o zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl při předání Roman Valný a upřesnil, že vedle koncepčního přístupu k otázce pracovních podmínek závod tvoří pracoviště s nejvyššími standardy ergonomie a zavedl programy zaměřené na zdraví zaměstnanců.  

Titul Bezpečný podnik získal na další tři roky s tím,  že pro jeho zachování bude stejně jako všechny další oceněné společnosti i frenštátský výrobce elektromotorů pod pravidelnou kontrolou inspektorů bezpečnosti práce.

 

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení