virtu-9107-1012505451.png

Siemens spojuje reálný a digitální svět pro flexibilitu a udržitelnost firem

1.12.2021
Nové produkty, služby a řešení z portfolia Digital Enterprise umožňují flexibilnější výrobu, která se přizpůsobí rychle se měnícím požadavkům. Exponáty a modely zaměřené na praxi dokládají digitální pokrok v celém hodnotovém řetězci.

Společnost Siemens uspořádala v rámci veletrhu SPS svůj vlastní virtuální projekt pod heslem „Nekonečné možnosti z nekonečných dat“ (Infinite opportunities from infinite data). Využila tak tuto příležitost k prezentaci nových produktů, služeb a řešení z portfolia Digital Enterprise, které zákazníkům z výrobního a procesního průmyslu umožňují reagovat na stále rychleji se měnící požadavky a podmínky trhu. Za tímto účelem kombinuje Siemens prvky z reálného a digitálního světa. Průmyslové podniky tak mohou využívat výhod automatizace, elektrifikace a digitalizace, aby mohly jednat flexibilně i udržitelně a zároveň ve velké míře využívat získaná data.

Vzhledem k tomu, že na ekologické stopě výrobků se nejvíce podílí dodavatelský řetězec, je dekarbonizace průmyslu výzvou, kterou musí řešit všichni účastníci řetězce společně. Siemens jako přední dodavatel automatizační techniky a průmyslového softwaru uvedl na trh zcela nové řešení pro účinné ověřování, výpočty a přenos informací o aktuální uhlíkové stopě výrobků (PCF). Systém SiGreen umožňuje výměnu dat o emisích v rámci dodavatelského řetězce a jejich kombinaci s vlastními produktovými údaji s cílem získat informace o skutečné uhlíkové stopě výrobku. Za tímto účelem iniciovala společnost Siemens vznik otevřené mezioborové sítě Estainium, aby výrobcům, dodavatelům, zákazníkům a partnerům umožnila výměnu důvěryhodných údajů o PCF. Díky podpoře SiGreen mohou firmy při sledování uhlíkové stopy svých výrobků přijímat cílená opatření ke snižování emisí, která budou mít vyčíslitelný dopad. Řízení emisí CO2 pomáhá podnikům na cestě k uhlíkově neutrální výrobě a umožňuje jim proměnit udržitelnost v rozhodující konkurenční výhodu.

V oblasti Siemens Industrial Edge vytvořila společnost nezávislé tržiště pro průmyslové zákazníky, které nabízí řešení z nejrůznějších odvětví. Slouží také jako transakční mechanismus pro Siemens Industrial Edge: jedná se o inovativní IT platformu, která umožňuje škálovatelné nasazení IT technologií v prostředí výrobního provozu. Kromě aplikací Siemens Edge pro diskrétní průmysl a obráběcí stroje již na tržiště začali umisťovat své produkty a služby i další poskytovatelé, jako jsou například Braincube, Cybus, SeioTec a Tosibox. Zákazníci tak mohou využívat širokou škálu softwarových komponent od různých poskytovatelů a výrobců, které mohou standardizovaným způsobem integrovat do svých výrobních procesů. Rozmanitá nabídka zahrnuje řešení pro konektivitu, ukládání dat, vizualizace nebo analýzy až po monitorování strojů a řízení spotřeby energie a majetku. Jako otevřená softwarová platforma tak Siemens Industrial Edge tvoří ideální základ pro vybudování ekosystému v rámci edge computingu.

Portfolio Industrial Edge se rozrůstá i na straně hardwaru. Například průmyslové počítače Simatic IPC427E s předinstalovanou akcelerační kartou Google Coral AI využívající procesorovou technologii nejnovější generace jsou dodávány v provedení Microbox, což je ideální platforma pro aplikace průmyslového edge computingu a umělé inteligence (AI).

V segmentu pohonné techniky Siemens ukazuje, nakolik je důležité zahrnout do konzistentního přístupu k digitalizaci i pohony. Softwarové řešení DriveSimBasic umožňuje simulaci, přizpůsobení a optimalizaci jednotlivých sestav pohonů a jejich chování ve strojích a zařízeních. Výrobci strojů a zařízení tak mohou rychle a snadno začít se simulací techniky pohonů a urychlit fázi jejich vývoje. Díky Analyze MyDrives Edge lze nyní pohony připojit také k platformě Industrial Edge, aby bylo možné analyzovat jejich data téměř v reálném čase.

Základem digitalizace průmyslu je průmyslová komunikace a sítě, identifikace a lokalizace.

Společnost Siemens poprvé představila průmyslový 5G router pro rozvaděče – Scalance MUM853-1. Toto zařízení propojuje lokální průmyslové aplikace s veřejnými mobilními bezdrátovými sítěmi 5G, 4G (LTE) a 3G (UMTS). Lze ho například použít ke vzdálenému monitorování a servisu zařízení, strojů, řídicích prvků a dalších průmyslových přístrojů prostřednictvím veřejné sítě 5G, a to s maximální flexibilitou a vysokou rychlostí přenosu dat. Router může být také integrován i do soukromých sítí 5G, takže podporuje progresivní budoucí aplikace, jako jsou mobilní roboty ve výrobě, autonomní vozidla v logistice nebo aplikace v oblasti rozšířené reality pro servisní techniky.

Služby společnosti Siemens pro digitální podnik (Digital Enterprise Services) přinášejí kombinaci odborných znalostí, konvenčních služeb a technologií orientovaných na budoucnost. Vytváří tak jedinečný a ucelený balíček, který podporuje podniky ze všech odvětví na jejich úspěšné a zároveň bezpečné cestě k digitální transformaci. Siemens na své virtuální akci představuje i specializované servisní řešení pro prediktivní údržbu zásob náhradních dílů – Predictive Services for Spare Parts. Digitální a efektivní řízení toku náhradních dílů, komplexní analýzy historických logistických dat o náhradních dílech a detailní řízení procesu opotřebení pomáhají zvyšovat dostupnost zařízení a snižovat náklady na skladování. Zároveň pak optimalizují zásoby náhradních dílů a zajišťují jejich neustálou aktuálnost.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je přední technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, mobilitu a zdravotnictví. Cílem společnosti je vytvářet technologie, které mění každodenní život miliard lidí. Spojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům urychlit digitální transformaci a přechod k udržitelnosti. Díky tomu jsou továrny efektivnější, města obyvatelnější a doprava udržitelnější. Siemens také vlastní většinový podíl ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, předním světovém poskytovateli zdravotnických technologií, který utváří budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Více informací na www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení