9080-0911506251.jpg
9.11.2021

Siemens rozšiřuje svou nabídku Industrial Edge pro obráběcí stroje

Dvě nová edge zařízení umožňují rozšířit nabídku Industrial Edge pro obráběcí stroje. Aplikace Analyze My Workpiece/Capture nově získává data i z externích senzorů. Softwarové aplikace jsou dostupné přes platformu Machine Tool Software Storeullet points.

Společnost Siemens rozšířila svou nabídku v rámci portfolia Industrial Edge pro obráběcí stroje o dvě nová edge zařízení. Kromě již dostupné verze IPC227E je nyní k dispozici i jednotka IPC127E v základním provedení a IPC427E, což je nejvýkonnější edge zařízení pro obráběcí stroje. Základní řešení IPC127E zajišťuje konektivitu a výkon u jednoduchých aplikací. S modelem IPC427E přichází zařízení s dostatečným výpočetním výkonem, které splňuje požadavky edge aplikací využívajících umělou inteligenci a sofistikovanou analýzu dat.

 

Nový adaptér Simatic ET200 nabízí rovněž možnost připojit další externí senzory a získat jejich data při vzorkovacím kmitočtu až 10 kHz. Proto byla provedena aktualizace již známé edge aplikace Analyze MyWorkpiece/Capture. Kromě údajů o obrobku, nástroji a jeho dráze může nyní zaznamenávat i data z externích senzorů ve vysokém časovém rozlišení. Novinkou je možnost streamovat procesní data prostřednictvím MQTT do externího koncového bodu MQTT. Uživatelé si navíc mohou vizualizovat obrobek pětiosé obráběcí operace pomocí nové on-line retransformace souřadnic ze souřadnicového systému stroje do souřadnicového systému obrobku. To je jedna ze zajímavých funkcí, protože vizualizace os obrábění ve vizualizačních aplikacích, jako je Analyze MyWorkpiece/Toolpath, nenabízí žádné informace o obráběném kuse. Všechna ostatní zaznamenaná data lze následně vizualizovat a analyzovat pomocí aplikace Analyze MyWorkpiece /Toolpath. Získané poznatky umožňují provádět optimalizace CAD/CAM modelu a vygenerovaného NC programu. Analyze MyWorkpiece /Toolpath k tomu nově umožňuje vytvořit realistickou rekonstrukci povrchu s využitím procesních dat z nástroje Industrial Edge for Machine Tools. To umožňuje vyhodnotit kvalitu obrobku ještě před vlastní výrobou, protože rekonstrukce povrchu pracuje i s procesními daty ze vzduchového řezu.

S představením nové verze aplikace Analyze MyWorkpiece/Monitor mají uživatelé k dispozici další aktualizaci edge aplikace v oblasti sledování kvality. Analyze MyWorkpiece/Monitor slouží k automatické kontrole kvality procesu obrábění. Od nynějška jsou všechna potřebná opatření uložena v jediné aplikaci. Patří sem například záznam referenčních dat, instruktáž v modelech monitorování a realizace monitorování procesů. S aplikací Analyze MyWorkpiece/Monitor mohou uživatelé snížit náklady na zajištění kvality.

 

Všechny softwarové aplikace pro obráběcí stroje lze nyní zakoupit on-line v novém obchodě Machine Tool Software Store.

 

Díky rozšířenému portfoliu hardwaru a softwaru Siemens Industrial Edge pro obráběcí stroje mohou výrobci i obsluha strojů flexibilně využívat zpracování dat prostřednictvím edge nebo cloud computingu podle potřeby.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení