Společnost Siemens představuje nejnovější inovaci chytrého logického modulu Logo!, jehož verze 8.3 nově umožňuje přímé připojení do cloudu
2.11.2020

Siemens připojil řídicí systém Logo! do cloudu pro lepší získávání dat

Nová verze 8.3 chytrého logického modulu Siemens Logo! umožňuje připojení systému do cloudu Kompletní návod k nastavení cloudu je dostupný v programovacím prostředí Logo! Soft Comfort 8.3 Logo! web editor V2.0 přináší nové rozšířené funkce

Společnost Siemens představuje novou verzi logického modulu Siemens Logo! 8.3, která nově nabízí přímé připojení do cloudu. Programovací prostředí Logo! Soft Comfort 8.3 navíc přináší novou aktualizaci pro konfiguraci cloudu přes Amazon Web Services. Umožňuje nastavení cloudového připojení a přístup k novému bezplatnému webovému editoru Logo! pro tvorbu uživatelských webových stránek a dashboardů v cloudu. Uživatelé si tak mohou navrhovat vlastní design stránek a obsluhovat je z cloudu pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Webový server může „běžet“ přímo v cloudu a umožnit tak vizualizaci pro typické automatizační projekty, např. domovní či zahradní automatizace, ovládání strojů a sledování energií nezávisle na lokalitě.

Šifrovaná komunikace mezi cloudem a modulem Logo! 8.3 probíhá přes protokol TLS, který zajistí bezpečný přenos dat oběma směry (tzn. čtení i psaní).

Cloudové připojení logického modulu Logo! znamená zásadní posun v oblasti zpracování dat. Zatímco dříve bylo pro získání a zpracování dat nezbytné přerušit provoz modulu, nyní přístup do cloudu v reálném čase umožňuje práci s daty přímo za provozu. Ve verzi Logo! 8.3 bude k dispozici jediný cloud, a to Amazon Web Services. V dalších verzích modulu Logo! se chystá připojení do jiných cloudů např. Siemens MindSphere nebo Alibaba.

Logo! 8.3 má možnost několika komunikačních rozhraní např. Modbus TCP/IP, Konnex bus (KNX) či Ethernet, a díky tomu jej lze využít i jako cloudovou bránu ke stávajícím systémům. Data pak mohou být například kvůli omezené paměti řídicího systému exportována do cloudu. Tímto způsobem je možné přesunout veškerá data menších automatizačních úloh do cloudu pro další zpracování a analýzy. Automatizačním inženýrům se tak otevírají nové možnosti, jak zaznamenávat a vyhodnocovat data o spotřebě energie, provádět prediktivní údržbu či zavádět flexibilní koncepty služeb.

Základní informace:

Přes 20 let řídicí systémy Siemens Logo! umožňují menší automatizační úlohy. Bylo to v roce 1996, když společnost Siemens představila logický modul Logo! pro univerzální použití a tím otevřela zcela novou řadu zařízení v oblasti elektrotechniky. Moduly byly vyvinuty pro menší automatizační úlohy a zároveň měly nahradit dřívější běžné technologie a usnadnit tak fungování např. pomocných stykačů, časových relé, spínacích hodin, proudových relé a čítačů. Od té doby se rozrostla instrukční sada a funkcionalita celého systému.

Například velikost paměti první generace modulů byla pouhých 30 bloků. Nejnovější verze Logo! 8.3 má již více než 400 bloků. Moduly již standardně obsahují možnost ethernetové komunikace až se 16 připojeními. Tyto řídicí mikrosystémy se proto dnes staly již zavedenou technologií, která například v kombinaci s řídicími systémy Simatic zaujímá silnou pozici v oblasti výkonné automatizační a řídicí techniky. Moduly Logo! se snadno instalují, vyžadují minimální kabelové zapojení a nabízejí uživatelsky přívětivé programování. Šetří místo v rozvaděči, fungují jako tradiční časové spínače, časová relé a čítače či vykonávají další pomocné reléové funkce. Jednoduchým způsobem je i možné funkce rozšířit, např. PI regulátor nebo zaznamenávání dat.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení