What-is-Siemens-Xcelerator-infographic-2.jpg
29.6.2022

Siemens představuje Siemens Xcelerator: otevřenou digitální platformu pro rychlejší digitální transformaci

  • Platforma Siemens Xcelerator zastřešuje rostoucí ekosystém partnerů, produktů a řešení zaměřený na rychlejší tvorbu hodnot v nejrůznějších průmyslových odvětvích, v oblasti budov, energetických sítí a mobility
  • Portfolio hardwaru, softwaru a digitálních služeb pro prostředí internetu věcí se řídí hlavními zásadami pro interoperabilitu, flexibilitu, otevřenost systému a konceptem poskytování řešení jako službu
  • Nová ucelená softwarová sada Building X poskytovaná jako služba (SaaS) je určena pro chytré budovy
  • Plánovaná akvizice americké firmy Brightly Software urychlí růst v oblasti digitalizace budov a doplní nabídku Siemens pro chytré budovy
  • Ekosystém se dále rozrůstá díky partnerství se společností NVIDIA zaměřenému na vývoj imerzivního digitálního dvojčete věrně modelujícího reálný svět včetně fyzikálních vlastností
  • Potvrzení celkového ročního růstu cílů v oblasti digitalizace o deset procent

Koncern Siemens AG uvádí na trh otevřenou digitální platformu Siemens Xcelerator na podporu digitální transformace zákazníků všech velikostí působících v průmyslu, v oblasti budov, energetických sítí a mobility. Tato platforma jim usnadní cestu k digitální transformaci, která tak bude rychlejší a lépe škálovatelná. Siemens Xcelerator představuje komplexní portfolio hardwaru, softwaru a digitálních služeb společnosti Siemens a našich certifikovaných partnerů realizovaných v rámci rostoucího ekosystému na společném tržišti pro snadnější komunikaci a transakce mezi zákazníky, partnery a vývojáři.

 

Předseda představenstva a generální ředitel koncernu Siemens AG Roland Busch při této příležitosti uvedl: „Siemens Xcelerator firmám ještě více usnadní jejich cestu digitální transformací – rychleji a ve větším měřítku. Naše spojení reálného a digitálního světa v rámci provozních a informačních technologií poskytne zákazníkům a partnerům potřebné nástroje a know-how ke zvýšení produktivity, konkurenceschopnosti a rozšíření inovací.“

 

„Naše portfolio jsme přiblížili směrem k otevřeným aplikacím, cloudovým řešením poskytovaným jako služba a hardwaru pro internet věcí, které lze neustále aktualizovat. Zároveň posouváme spolupráci s našimi partnery na zcela novou úroveň v rámci rostoucího ekosystému.“

 

„Dnešní uvedení platformy Siemens Xcelerator, oznámení akvizice Brightly Software z tohoto týdne a partnerství se společností NVIDIA jsou důležité milníky při realizaci naší strategie urychlit tvorbu vysoké přidané hodnoty,“ uzavřel R. Busch.

 

Digitální transformace: snadněji, rychleji a ve velkém

Otevřená digitální platforma Xcelerator nabízí všem zúčastněným zákazníkům, partnerům a vývojářům přidanou hodnotu díky snadnější komunikaci a podpoře inovací. Nikdo totiž nezvládne všechno sám. S uvedením Siemens Xcelerator Siemens postupně přebuduje celé portfolio hardwaru a softwaru na modulární a cloudovou architekturu postavenou na standardních aplikačních programovacích rozhraních (API). Zárukou kvality a hodnoty pro všechny zúčastněné budou jednotné technické a komerční principy. Sortiment produktů a řešení Siemens a třetích stran se bude řídit principy interoperability, flexibility, otevřenosti a konceptem poskytování řešení jako služby.

 

Nová SaaS nabídka: Building X

Společnost Siemens dnes zároveň v rámci platformy Siemens Xcelerator představila novou nabídku řešení jako služby (SaaS). Nová sada Building X je určena pro chytré budovy, který digitalizaci pro zákazníky zjednoduší a pomůže jim také dosáhnout jejich cílů v oblasti uhlíkové neutrality. Jedná se o ucelenou sadu analytických nástrojů pro využití dat z různých oblastí správy budov, jako je hospodaření s energiemi, zabezpečení nebo údržba. Modulární, zcela cloudová otevřená softwarová sada Building X obsahuje aplikace využívající umělou inteligenci a nabízí spolehlivou konektivitu a vysokou úroveň kybernetické bezpečnosti.

 

Koncern Siemens v pondělí 27. června 2022 rovněž oznámil akvizici americké společnosti Brightly Software, která nabízí software pro správu a údržbu majetku a aktiv. Díky této transakci se digitální a softwarové know-how Siemens v oblasti budov rozšíří o elementy osvědčené ve všech hlavních oblastech tohoto oboru. V platformě Siemens Xcelerator bude zároveň tvořit ústřední prvek v segmentu budov.

 

Siemens rovněž plánuje integrovat svá řešení pro průmyslový internet věcí (IIoT) v rámci platformy Industrial Operations X, která se zaměří na různorodé průmyslové aplikace od senzorů přes edge až po cloud, nabídku IoT jako služby a vývoj low-code řešení. Umožňuje spojení dat z reálného světa automatizace s digitálním světem informačních technologií a je obohacena o znalosti a schopnosti Siemens v oblasti komplexní vertikální integrace provozních a informačních technologií (IT/OT). Propojení všech izolovaných zdrojů dat přispěje ke zvýšení výkonu, produktivity, flexibility a udržitelnosti podniků.

 

Partnerství se společností NVIDIA ohlašuje novou éru technologie imerzivního digitálního dvojčete

Cílem společnosti Siemens je vybudovat silný ekosystém partnerů a postupně rozšířit stávající těsnou spolupráci s firmami jako Accenture, Atos, AWS, Bentley, Microsoft a SAP o další malé, střední a velké podniky.

 

První důležitou smlouvou o spolupráci uzavřenou pod záštitou Siemens Xcelerator je partnerství se společností NVIDIA. Obě firmy dnes oznámily další prohloubení spolupráce, která by nově měla umožnit tzv. průmyslové metaverzum a posílit využití technologie digitálního dvojčete na základě umělé inteligence, s cílem posunout průmyslovou automatizaci na zcela novou úroveň. Prvním krokem v rámci této spolupráce je propojení otevřené platformy Siemens Xcelerator s platformou NVIDIA Omniverse pro 3D návrh a spolupráci. Směřujeme k vytvoření průmyslového metaverza s digitálními modely Siemens založenými na fyzikálních principech a fyzikálně přesnou simulací NVIDIA, která pracuje v reálném čase a využívá umělou inteligenci. Průmyslové metaverzum umožní rychlejší, lepší a bezpečné rozhodování ve firmách.

 

Strategie a cíle digitálního růstu potvrzeny

Uvedení platformy Siemens Xcelerator je logickým krokem v digitální strategii koncernu Siemens. Díky tomuto přístupu bude možné stávajícím i novým zákazníkům nabídnout výraznou přidanou hodnotu, zejména těm z řad menších a středně velkých podniků.

 

V rámci uvedení platformy Siemens rovněž potvrzuje své loni oznámené růstové cíle v oblasti digitalizace, tj. celkové roční tempo růstu během obchodního cyklu na úrovni zhruba deseti procent. Za obchodní rok 2021 činily globální tržby v segmentu digitalizace 5,6 miliardy eur. Uvedení platformy Xcelerator je rovněž v souladu s plány dalšího rozvoje portfolia poskytovaného jako služba.

 

Roland Busch dodal: „Jedná se o další logický krok při realizaci naší digitální strategie zaměřené na rychlejší zavádění inovací a tvorbu hodnot. Siemens Xcelerator je spojením silné technologické společnosti a úspěšného ekosystému technologických partnerů. Spojily jsme své síly, abychom zákazníkům všech velikostí usnadnili digitální transformaci, tak aby ji mohli využít rychleji a ve větším měřítku.“

Vizuál ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení