Siemens Fast Connect
23.3.2020

Siemens představuje robustní kabeláž pro OT účely a nové komponenty pro rozvaděče o rozměru 19”

Společnost Siemens rozšiřuje svoji nabídku kabeláže typu FastConnect o nové komponenty vhodné i pro instalační kabinety o rozměru 19“. Nový Siemens rám o tomto rozměru slouží k robustnímu přichycení metalických a optických konektorů a krátkých připojovacích kabelů tzv. patch kabelů.

Robustní provedení rámu odpovídá požadavkům nasazení v průmyslu a zároveň zrychlí a zjednoduší bezchybné osazovaní kabeláží. Je již obecně známým faktem, že průmyslové instalace (OT - Operation Technology) a svět IT (Information Technology), nepoužívají stejné aktivní síťové prvky a to se pochopitelně odráží i u pasivních síťových prvků jako jsou kabely, konektory a nejrůznější propojky.

 

Zatímco prvky používané v oblasti výpočetní techniky (IT) obvykle nevyžadují vysokou robustnost provedení, v průmyslových instalacích se bez těchto parametrů neobejdeme. Nicméně již málokdy se v současnosti setkáme s instalací, která nepropojuje oba světy například prostřednictvím výkonných firewallů a routerů, které jsou instalovány v rozvaděčích o rozměru 19“. Právě do takového místa je nový instalační rám určen a pomocí technologie keystone adaptérů nabídne to nejlepší z obou světů.

 

Modulární princip pro flexibilní instalace

Adaptéry IE FC Keystone RJ45 a také opticky spojky FO LC Coupler lze jednoduše přichytit do až 24 zdířek instalačního rámu o rozměru 19“. Právě toto řešení přináší maximum spolehlivosti přenosu z klasických průmyslových sítí, kde robustnost je na prvním místě, a světa instalačních kabinetů o rozměru 19“ typicky používaných ve světě IT. Nicméně jak IE FC Keystone RJ45 adaptér, tak i optická spojka FO LC Coupler, mohou být užity i zcela samostatně, tedy i jinde než v instalacích kabinetů o rozměru 19“. Flexibilitu a modularitu lze využít stejně tak i pro propojení dvou kabelů na standardní instalační lištu DIN o rozměru 35 mm. Mimochodem IE FC RJ45 Keystone adaptér z portfolia pro rychlou montáž – Fast Connect – je navržen pro splnění kategorie Cat6A a s příslušnými kabely této kategorie můžete dosáhnout rychlosti až 10 Gibabit za sekundu, tedy typických rychlostí datových center atd.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemenspatří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení