Siemens Fast Connect
23.3.2020

Siemens představuje robustní kabeláž pro OT účely a nové komponenty pro rozvaděče o rozměru 19”

Společnost Siemens rozšiřuje svoji nabídku kabeláže typu FastConnect o nové komponenty vhodné i pro instalační kabinety o rozměru 19“. Nový Siemens rám o tomto rozměru slouží k robustnímu přichycení metalických a optických konektorů a krátkých připojovacích kabelů tzv. patch kabelů.

Robustní provedení rámu odpovídá požadavkům nasazení v průmyslu a zároveň zrychlí a zjednoduší bezchybné osazovaní kabeláží. Je již obecně známým faktem, že průmyslové instalace (OT - Operation Technology) a svět IT (Information Technology), nepoužívají stejné aktivní síťové prvky a to se pochopitelně odráží i u pasivních síťových prvků jako jsou kabely, konektory a nejrůznější propojky.

 

Zatímco prvky používané v oblasti výpočetní techniky (IT) obvykle nevyžadují vysokou robustnost provedení, v průmyslových instalacích se bez těchto parametrů neobejdeme. Nicméně již málokdy se v současnosti setkáme s instalací, která nepropojuje oba světy například prostřednictvím výkonných firewallů a routerů, které jsou instalovány v rozvaděčích o rozměru 19“. Právě do takového místa je nový instalační rám určen a pomocí technologie keystone adaptérů nabídne to nejlepší z obou světů.

 

Modulární princip pro flexibilní instalace

Adaptéry IE FC Keystone RJ45 a také opticky spojky FO LC Coupler lze jednoduše přichytit do až 24 zdířek instalačního rámu o rozměru 19“. Právě toto řešení přináší maximum spolehlivosti přenosu z klasických průmyslových sítí, kde robustnost je na prvním místě, a světa instalačních kabinetů o rozměru 19“ typicky používaných ve světě IT. Nicméně jak IE FC Keystone RJ45 adaptér, tak i optická spojka FO LC Coupler, mohou být užity i zcela samostatně, tedy i jinde než v instalacích kabinetů o rozměru 19“. Flexibilitu a modularitu lze využít stejně tak i pro propojení dvou kabelů na standardní instalační lištu DIN o rozměru 35 mm. Mimochodem IE FC RJ45 Keystone adaptér z portfolia pro rychlou montáž – Fast Connect – je navržen pro splnění kategorie Cat6A a s příslušnými kabely této kategorie můžete dosáhnout rychlosti až 10 Gibabit za sekundu, tedy typických rychlostí datových center atd.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení